У Мюнхені розпочався Постійний Синод УГКЦ

21 травня 2024

21 травня 2024 року у Мюнхені (Німеччина) розпочалася восьма (79) сесія Постійного Синоду УГКЦ. Робочі засідання владик триватимуть до 24 травня.

У Мюнхені розпочався Постійний Синод УГКЦ

Участь у засіданнях беруть члени Постійного Синоду: владика Борис Ґудзяк, архиєпископ і митрополит Філадельфійський, владика Володимир Ющак, єпископ Вроцлавсько-Кошалінської єпархії, владика Йосафат Мощич, єпископ Чернівецької єпархії, та владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії. Очолює засідання Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав. Секретарем Синоду є владика Андрій Хім’як, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ.

Місце проведення засідань також обране невипадково. Адже саме цими днями Апостольський екзархат у Німеччині та Скандинавії відзначає 65-ліття із дня заснування. Тож 26 травня об 11.00 Блаженніший Святослав у співслужінні єпископів Постійного Синоду очолить святкове богослужіння.

Під час робочих засідань єпископи матимуть нагоду обговорити сучасну воєнну ситуацію в Україні та виклики, які вона породжує перед Церквою у душпастирському служінні. Також вони приймуть звіти кількох комісій та інституцій УГКЦ, зокрема представлення душпастирської ситуації у Куритибській архиєпархії від владики Володимира Ковбича, місцевого архиєпископа і митрополита, представлення стану душпастирства в Апостольському екзархаті у Німеччині та Скандинавії від владики Богдана Дзюраха, звіт Патріаршої комісії у справах духовенства від владики Богдана Данила, її очільника, звіт Голови Душпастирської Ради УГКЦ владики Кеннета Новаківського, звіт Патріаршої комісії у справах монашества від її очільника владики Михайла Бубнія, звіт Пасторально-міграційного відділу УГКЦ від владики Степана Суса, звіт Патріаршої літургійної комісії від владики Григорія Комара та звіт про діяльність фундації «Мудра справа» від її директора та Патріаршого економа о. Любомира Яворського.

Окремим пунктом засідання стане ознайомлення українських владик із державно-церковними відносинами у Німеччині. Зокрема запрошені доповідачі представлять працю Католицької Церкви в Німеччині в ділянці державно-церковних відносин та позицію і дії німецьких держави та Церкви в контексті російської агресії проти України.

Частина засідань також буде присвячена приготуванню до наступного Синоду Єпископів УГКЦ, який відбудеться вже цього року в Марійському духовному центрі «Зарваниця».

Варто додати, що окрім робочих засідань на владик Постійного Синоду очікує насичена програма, яка складатиметься з зустрічей з державними чиновниками і політиками, громадськими діячами та церковними достойниками. Не оминуть своєю увагою єпископи й українських мігрантів та біженців, адже зустрінуться із молоддю та священнослужителями екзархату, відвідають Український Вільний Університет та проведуть розмову із громадськими і волонтерськими спільнотами Баварії та Німеччини.

Як вже було зазначено, Постійний Синод УГКЦ у Мюнхені завершиться дев’ятим робочим засіданням 24 травня 2024 року.

Фото: Департамент інформації УГКЦ