У Мельбурні відбулася перша пресконференція кардинала-номінанта владики Миколи Бичка

14 жовтня 2024

У понеділок, 14 жовтня, у катедральному храмі Святих апостолів Петра і Павла в Мельбурні відбулася перша офіційна пресконференція кардинала-номінанта владики Миколи Бичка, правлячого архиєрея Мельбурнської єпархії УГКЦ.

Захід, на який були запрошені представники католицьких та світських медіа, модерував о. Симон Цькуй, протосинкел Мельбурнської єпархії Свв. апостолів Петра і Павла. Він привітав усіх присутніх та коротко розповів про шлях владики Миколи до Австралії та про його служіння у цій країні. Про це інформує місцева єпархіальна пресслужба.

У своєму зверненні владика Микола поділився тим, як він дізнався про своє нове призначення. Також він підкреслив, що, незважаючи на те, що він ще не знає подробиць цього призначення, він з покорою та вдячністю приймає цей привілей бути голосом українського народу та вірних в Австралії, та свідчити про їхні переживання та виклики.

«Це призначення не змінює того, ким я є зараз, — підкреслив владика Микола. — Я залишаюся насамперед єпархом для українців-католиків в Австралії, Новій Зеландії та Океанії, а також єпископом Української Греко-Католицької Церкви в єдності з Блаженнішим Патріархом Святославом, нашим Отцем і Главою, та моїми братами-єпископами в Синоді Української Греко-Католицької Церкви. Я також продовжую глибоку співпрацю з моїми братами-єпископами в Австралії як латинської, так і східної традиції. Ми благословенні жити в цій країні, вільній від війни та конфліктів, яка стала місцем миру та надії для багатьох біженців та мігрантів».

На пресконференцію владика Микола приніс особливу реліквію — український прапор, який йому передав волонтер із України. «Цей прапор наші військові брали з собою в бій, і він завжди був із ними. Він був у боях за Карлівку та Мар’їнку у 2014 році, а у 2015 році за Авдіївку, Піски, Красногорівку та Донецьк. Згодом цих відважних воїнів схопили російські війська, і вони потрапили у полон. Цей прапор був із ними. Солдатів били та катували, іноді з туго намотаним на голову прапором. Саме тому на ньому досі є сліди взуття та крові. Доволі дивовижним чином цей прапор потрапив до волонтера, який, у свою чергу, подарував цю дорогоцінну пам’ятку мені, як реліквію героїзму українських військовослужбовців, які захищали свою Батьківщину від російської агресії».

Відповідаючи на запитання журналістів про ситуацію в Україні, кардинал-номінант процитував слова Папи Франциска, сказані ним напередодні під час традиційної молитви на площі Святого Петра у Римі: «Звертаюся із закликом не допустити, щоб українці помирали від холоду, нехай припиняться авіаудари по цивільному населенню, яке завжди найбільше потерпає. Досить вбивати невинних!» Він додав: «Я думаю, що це звернення Папи Франциска є дуже важливим для України. Я підтримую його, тому що це буде важка зима для всіх українців — особливо зважаючи на війну, яка триває».

На завершення владика Микола висловив вдячність за підтримку, яку отримав після оголошення про його призначення. Він закликав присутніх молитися за нього, а передусім не забувати молитися за тих, хто сьогодні страждає найбільше.