У м. Супраслі (Польща) відбулася Міжнародна наукова конференція з нагоди 400-річчя від дня мученицької смерті священномученика Йосафата Кунцевича

4 жовтня 2023

З нагоди 400-ліття мученицької смерті святого Йосафата Кунцевича 30 вересня 2023 року у м. Супрасль (Польща) відбулася Міжнародна наукова конференція «Культ св. Йосафата Кунцевича у Речі Посполитій».

Українську Греко-Католицьку Церкву на цій конференції представляли василіянин з Угорщини отець Павло Кречун, ЧСВВ, який прочитав лекцію про духовність священномученика Йосафата та актуальність його свідчення для сучасної людини. Також були присутні священники Ольштинсько-Ґданської єпархії: парох з Білостоку отець Андрій Залевський, настоятель Кеншинського монастиря отець Мирослав Підлипчак, ЧСВВ, парох Кеншина і Асун отець Ігор Гарасим, ЧСВВ, парох з Гіжицька отець Василь Парасюк, ЧСВВ, та представник Українського католицького університету у Львові, віце-президент отець-д-р Богдан Прах. Про це повідомляє о.Андрій Залевський для пресслужби Ольштинсько-Ґданської єпархії УГКЦ.

У доповідях на конференції також взяв участь отець Євгеній Усошин з Мінська (Білорусь), канцлер Курії Апостольської адміністратури для греко-католиків Білорусі, який прочитав лекцію про вплив прочитання святого Йосафата на церкву. Доктор історичних наук Радослав Добровольський прочитав лекцію про життя та чудеса, смерть і мощі Мученика за єдність християн, як називають святого Йосафата.

Конференцію організували Супрасльський колегіум (Collegium Suprasliense) та католицькі парафії в Супраслі.

Окрім того, владика Аркадій Трохановський через неможливість взяти безпосередню участь у заході надіслав листа учасникам конференції.

За його словами, особа святого Йосафата Кунцевича до сьогодні викликає різноманітні емоції в міжцерковних відносинах, але одночасно й захоплює також світ науки. «Наукові дослідження мають передусім за завдання розвивати правду й поширювати наші знання щодо теми, довкола якої зібралися учасники даної конференції. У першу чергу, пригадати та розвивати вчення святого Йосафата Кунцевича, але не тільки. Також задуматися над важливістю почитання цього святого в давній Речі Посполитій», — мовив у листі єпископ.

Після цього архиєрей підкреслив, що світ сьогодні потребує солідарності та об’єднання. «Потрібно нового погляду на шлях поєднання поміж Церквами, поміж християнами. Сьогодні нам потрібно зціляти рани, щоби лікувати поранені людські серця. Потрібно розсудливих і відважних осіб. Потрібно ретельних наукових досліджень, які по-новому будуть показувати необхідність об’єднання Церков як важливий шлях для спасіння людських душ, що є метою життя кожного християнина», — написав він.

«Єднання — це бажання нашого Спасителя Ісуса Христа, щоби одним серцем визнавати віру в Єдиного Бога Сотворителя. Бажаю усім учасникам творчого проведення часу, плідних дискусій та поглибленого вивчення духовної спадщини святого Йосафата Кунцевича», — зазначив на завершення привітання учасників конференції владика Аркадій Трохановський.