У Львові урочисто відкриють вулицю Блаженнішого Любомира

30 травня 2023

31 травня 2023 року у Львові відкриють вулицю на честь Блаженнішого Патріарха Любомира Гузара. Колишня вулиця Льва Толстого відтепер носитиме ім’я Глави УГКЦ і Почесного громадянина Львова.

У Львові урочисто відкриють вулицю Блаженнішого Любомира

Рішення про перейменування вулиці приурочили до ювілейного року Блаженнішого Любомира, яким у 2023 році вшановують 90-ліття з дня його народження. Урочисто відкриють вулицю в день шостих роковин відходу Патріарха Любомира до вічності.

Початок відкриття — о 12:30 біля будинку № 3. Участь у відкритті візьме архиєпископ і митрополит Львівський УГКЦ Ігор Возьняк разом із духовенством та представниками влади.

Тож вулиця Патріарха Любомира Гузара — це вулиця у Личаківському районі міста Львова, у місцевості Снопків. Сполучає вулиці Тарнавського та Ольги Басараб.

Варто зазначити, що вулиця Льва Толстого входила до переліку з 53-х вулиць Львівської МТГ, які під час процесу дерусифікації було перейменовано. 30 червня 2022 року депутати Львівської міської ради підтримали пропозицію щодо перейменування вулиці Льва Толстого на вулицю Патріарха Гузара, на пошану українського релігійного діяча, предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви, кардинала Католицької Церкви Любомира Гузара.

В архітектурному ансамблі вулиці Патріарха Гузара переважає віденська сецесія та польський конструктивізм 1930-х років. Переважна більшість будинків внесено до реєстру пам'яток архітектури місцевого значення.