У Львові урочисто відкрили вулицю Патріарха Любомира Гузара

1 червня 2023

31 травня 2023 року у Львові урочисто відкрили вулицю, названу на честь Патріарха Любомира Гузара — Глави УГКЦ і Почесного громадянина м. Львова. Відкриття відбулося в день шостої річниці його відходу до вічності.

У Львові урочисто відкрили вулицю Патріарха Любомира Гузара

Участь у відкритті взяв архиєпископ і митрополит Львівський УГКЦ владика Ігор Возьняк, духовенство та монашество Львівської архиєпархії, львівський міський голова Андрій Садовий, перший заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Андрій Годик, представники влади, громадських організацій, учасники «Пласту» та небайдужі львів’яни. Про це зазначає релігійний інтернет-ресурс «Духовна велич Львова».

Учасники заходу виконали Державний гімн України, а відтак було урочисто відкрито табличку, що засвідчує перейменування вулиці Льва Толстого іменем Блаженнішого Любомира. Відтак всі разом звершили Панахиду за усопшим Патріархом УГКЦ. Співом молитву супроводжували семінаристи Львівської духовної семінарії Святого Духа.

У своєму слові митрополит Ігор зазначив, що Блаженніший Любомир був не лише релігійним, культурним, народним, але також і політичним діячем, який з любові до свого народу і Церкви врешті не залишився за кордоном, а повернувся, щоб служити Батьківщині. «Ця вулиця залишиться як велика пам’ятка про того, хто любив свій народ, старався про нього, жив для свого народу. Для себе він нічого не збирав, не залишив по собі якихось маєтків, хіба що свою велику духовну спадщину, його різні вислови, розповіді, його мислення, які є записані і в книжках. Я думаю, що згодом, поволі, такі твори розпочнуть з’являтися і ми будемо мати можливість до них доступитися, їх читати, в руках тримати, знати і пам’ятати про цю особу», — наголосив митрополит Ігор.

Відтак зі словом до присутніх звернулися Андрій Годик, перший заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації, та Андрій Садовий, міський голова Львова.

На завершення присутні помолилися духовний гімн «Боже великий, єдиний», а ще брати-семінаристи виконали пісню «Батьку, мій лебедю білий» (В. Грибенко, О. Стадник) — улюблену пісню Блаженнішого Любомира.

Нагадаємо, що вулицю в Личаківському районі Львова, що раніше носила ім’я Льва Толстого, перейменували минулоріч у межах деколонізації топоніміки Львова. Таке рішення прийняли депутати Львівської міської ради, присвоївши відтак цій вулиці ім’я Глави УГКЦ, життя якого нерозривно пов’язане з містом Лева.

Львівська вулиця кардинала Гузара розташована поруч з іншими вулицями, названими на честь видатних осіб, як-от Генерала Тарнавського, Ольги Басараб, Йосифа Сліпого, Тютюнників та інших.

Зазначимо, що не лише у Львові таким чином вшанували колишнього Главу УГКЦ. На його честь назвали вулиці в Івано-Франківську й Тернополі, також проспект у Києві.

Також варто наголосити, що 2023 рік в Українській Греко-Католицькій Церкві проголошено роком Блаженнішого Любомира з нагоди 90-ліття з дня його уродин. Тож день відходу до вічності Патріарха громадськість Львова відзначила Божественною Літургією, яку в Соборі святого Юра звершив митрополит Ігор Возьняк і численне духовенство Львівської архиєпархії УГКЦ.

Фото: Львівська архиєпархія УГКЦ