У Львові на території студентського містечка УКУ встановлять скульптурну групу, яка символізує шість етапів людського життя
У Львові на кампусі Українського католицького університету, на площі Святої Софії — Премудрості Божої, встановлять 6 скульптур.
Вони символізують шість жестів, які робить священник, промовляючи молитву на освячення Святих Дарів на Божественній Літургії св. Йоана Золотоустого: Ісус «прийняв хліб у свої пречисті і непорочні руки, воздав хвалу і поблагословив, освятив, переломив, дав святим своїм учням кажучи…».
«Шість слів — Прийняв. Воздав хвалу. Благословив. Освятив. Переломив. Дав — і шість жестів — це шість етапів нашого життя, бо в Євхаристії хліб і вино перетворюються у Тіло і Кров Ісуса Христа, щоб кожен з нас жив у Христі», — каже владика Борис Ґудзяк, митрополит Філадельфійський, Президент УКУ, який є ідейним натхненником проєкту.
12 вересня о 17:15 під час Всеукраїнського фестивалю молоді «Вітер На-Дії» владика Борис Ґудзяк разом зі скульптором Володимиром Семківим презентуватимуть проєкт та урочисто відкриють уже встановлену скульптуру, яка символізує жест «Воздав хвалу».
Владика Борис пояснює: «Коли священник звершує Літургію з цілою спільнотою церкви, Богородицею, святими, ангелами, то промовляє слова Анафори, що з грецької означає “возношення”. У частині Богослужіння, під час якого відбувається освячення дарів, звучить Анамнеза – споминання нашого сотворення, гріхопадіння і спасіння. Все це допомагає нам зрозуміти, ким ми є у Божих очах. У словах Анафори, коли вже згадано все, що відбулося, і наближається момент освячення Святим Духом дарів, звучать такі слова: “Христос прийняв хліб у свої пречисті і непорочні руки, воздав хвалу і поблагословив, освятив, переломив, дав святим своїм учням кажучи: “Прийміть, їжте, це є Тіло Моє, що за вас ламається на відпущення гріхів” . Про ці шість слів, шість жестів і шість етапів нашого життя пригадуватимуть нам скульптури на площі Святої Софії у Львові».
Скульптура, яка символізує жест «Освятив»
Президент УКУ переконаний, що нову скульптурну групу львів’яни та гості міста швидко полюблять: «Як добре жити Євхаристійно! Як добре буде прийти на площу Святої Софії і стати в те місце, де Господь своїми руками тебе приймає і радіє за тебе. Як добре буде принести свою дитину і поставити під це благословення. Як добре буде спертися на скульптуру “переломлення”, знаючи, що для того, щоб я “переломався”, мій Господь помер на хресті. Молімося на Божественній Літургії, входьмо у глибину Євхаристійної жертви, приймаймо цю благодать Тіла і Крові Господньої, що відновити розуміння того, ким ми є і наскільки Євхаристійним є ціле наше життя».
Скульптура, яка символізує жест «Благословив»
За планом група з шести фігур на площі перед храмом Святої Софії – Премудрості Божої утворить символічне просторове коло. Проходячи через руки, відчитуючи смисли, «паломник» повертається у точку звідки почав — двері храму.
Скульптура, яка символізує жест «Прийняв»
Ще п’ять скульптур перебувають зараз у процесі виготовлення. Також тривають пошуки коштів на закінчення проєкту. Усі охочі можуть долучитися до підтримки УКУ за посиланням.
Ідея проєкту: владика Борис Ґудзяк.
Скульптор: Володимир Семків.
Ландшафтний архітектор: Марк Айшайд.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ