У Львові на День Незалежності молитовно вшанували пам’ять Героїв
Львів пам’ятає своїх захисників. З нагоди Дня Незалежності на Личаківському кладовищі відбулося поминальне віче до вшанування борців за правду та незалежність держави, покладання квітів до могил загиблих під час Революції Гідності та в зоні АТО/ООС.
До екуменічної панахиди долучилися високопреосвященний владика Димитрій Рудюк, митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ, преосвященний владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ. Спільно молилося духовенство усіх конфесій, військові капелани. Долучився до моління також імам Ісламського культурного центру ім. Мухаммада Асада Мурат Сулейманов.
Вшанування Героїв, які віддали своє життя за незалежність України, розпочалось хвилиною мовчання та молитвою. Опісля, міський голова Львова, представники влади міста та області, родини загиблих Героїв, духовенство та львів’яни поклали квіти до могил загиблих під час Революції Гідності та загиблих у зоні АТО/ООС, після чого відбулася панахида.
Митрополит ПЦУ Димитрій Рудюк: «Дякуємо Героям, вклоняємось і живим»
«На цьому місці найбільше відчувається та велика жертва, яка покладена за сьогоднішнє свято у 28 річницю незалежності України. Багато хто в промовах говорив слова — ми здобули незалежність без крові і жертв. Але це не про останні річниці. За незалежність України поклали життя воїни, Герої, Небесна Сотня, волонтери. Ми стоїмо на святому місці, на полі поховань. Кожен відчуває дивний стукіт серця, відчуття любові і великої жертви. Господь сказав, що немає більше любові ні так, коли хто душу свою покладе за друзів своїх. Ми кажемо російському агресорові — ні! Ми не дамо вбивати наших найкращих синів, ми не дамо ритися щупальцями у наших душах. У Шевченка є вірш „Розрита могила“. Скажемо їм, щоб вони забралися з наших могил, з нашої землі. Скажемо їм — ні! Ми святкуємо 28 річницю незалежності держави. Дякуємо Героям, вклоняємось і живим. Божого благословення», — зазначив високопреосвященний владика Димитрій Рудюк, митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ.
Завершився захід підняттям прапора та виконанням Гімну України.
Владика Володимир Груца: «Україна починається в мені, найперше — у моєму серці»
«На нашій землі виросли могили, пам’ятники. Ці пам’ятники для нас — щоб ми дивились і пам’ятали, що держава — це люди. Україна починається в мені, найперше — у моєму серці. Царство Небесне належить тим, хто подібний дитині. Усім нам треба довіряти, любити і бути відкритими на дари, як діти. Ми обдаровані нашими Героями, а їм даруємо нашу молитву і пам’ять. Ми про Героїв пам’ятаємо, і ми йдемо в їхньому напрямку», — сказав преосвященний владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ.
«Для мене перебування тут — це дуже зворушливий момент», — римо-католицький капелан о. Севастян
Екслюзивний коментар «Духовній величі Львова» також дав римо-католицький капелан о. Севастян: «Для мене перебування тут — це дуже зворушливий момент. Я ще недовго у Львові, але можу бачити на власні очі, яку любов до своєї Вітчизни мають мешканці Львова. Сьогодні ми свідки тих людей, які вручили Богові свої життя, віддавши життя за друзів своїх на війні. Тут, на цвинтарі, ми бачимо світлини молодих хлопців, чоловіків, батьків, котрі віддали свої життя, оскільки боронили свободу країни. І молимося сьогодні, аби Господь прийняв їх до Своєї Небесної Вітчизни».
Варто зазначити, що під час Революції Гідності загинуло 17 мешканців Львова та Львівщини. Загалом є 107 Героїв Небесної Сотні. Львів’яни, поховані на Личакові: Юрій Вербицький, Андрій Дигдалович, Богдан Ільків та Володимир Бойків.
Подячний Молебен у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла
На День Незалежності у Гарнізонному храмі св. апостолів Петра і Павла відбувся Подячний Молебен за Україну за участі воїнів та їх родин. До молитви зокрема долучилася колона «Маршу Нескорених» на підтримку українських воїнів. Очолив подячний Молебень преосвященний владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ.
У своєму слові владика підкреслив, що сьогодні ми молитовно єднаємося із усіма захисниками України, які зараз перебувають на фронті, пораненими, загиблими воїнами, а також їхніми родинами:
«Ми прийшли сьогодні до храму, немов до того материнського лона, до серця у центрі нашого Львова. Я думаю, що саме тут у цьому храмі, поряд з Личаківським цвинтарем лине найбільше молитви за наших захисників, за наших поранених, а також за тих, які відійшли до вічності. І у цьому храмі ми завжди бачимо їхні обличчя, їхні фотографії, їхні портрети. Ми можемо тут подивитися їм в очі. Ми вже у часі молитви на цвинтарі говорили, що Україна — це не лише земля, території, будівлі, це найперше — люди і Україна, яка починається у моєму серці. Я дякую тим, хто сьогодні є з нами. Тими, хто через цю Ходу поєднав Личаків разом із Гарнізонним храмом», — підкреслив владика.
Окрім того, Владика Володимир звернувся до тих у кого війна забрала найрідніших: «Це невимовний біль. який тяжко зрозуміти, чи навіть розрадити. Час лікує, але час лікує, якщо його проводити у Божій присутності. А якщо проводити у такому питанні помсти, чи намірі якоїсь агреїсії, все це буде зазнавати ще більшого болю. Проведімо дорогу сьогодні до нашого серця, подивімся у очі наших Героїв. Тому шо очі це і є двері до серця».
За матеріалами релігійного інтернет-ресурсу «Духовна велич Львова» та Львівської міської радиПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ