У Луцькому екзархаті відбулося святкування, присвячене митрополитові Андреєві Шептицькому

22 травня 2019

Сьогодні в м. Дубно відбулося свято, приурочене пам’яті митрополита Андрея Шептицького. Організаторами цього свята стали громадська організація «Святий Юр» з м. Львова, Всеукраїнська ГО «Союз українок», Дубенська міська рада, Дубенський медичний коледж, Дубенська ГО «Союз українок», парафія Вознесіння Господнього УГКЦ.

Гаслом та водночас провідною темою свята було «Андрей Шептицький — це Україна, будівничий, князь, лідер». До святкування долучилися багато різних навчальних закладів м. Дубно та інших міст Рівненщини.

Вшанування пам’яті Українського Мойсея розпочалося Архиєрейською Літургією на парафії Вознесіння Господнього Української Греко-Католицької Церкви, яку очолив Преосвященний владика Йосафат Олег Говера, екзарх Луцький.

Опісля, відбулося урочисте покладання квітів до меморіалу Голодомору і висаджання калини і дубів на території храму та Загальноосвітньої школи № 5, які були привезені з родинного села Шептицьких — с. Прилбичі (Яворівський район, Львівська область).

Згодом свято продовжилося в центрі міста, де пролунали привітальні слова поважних гостей. Відтак святкування розділилося на декілька напрямків: спортивний фестиваль, козацькі забави, виставки народної творчості, науково-практичні доповіді студентів з різних навчальних закладів. Наприкінці свята в будинку культури були виступи мистецьких колективів, яка складалася із концертної програми та нагородження дипломами учасників свята.

За матеріалами Луцького екзархату УГКЦ
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ