У Коблево відбулися реколекції для священничих родин Одеського екзархату

18 вересня 2020

З 14 по 16 вересня 2020 року в Коблево (Миколаївська область), з благословення владики Михаїла Бубнія відбулися реколекції для священничих родин Одеського екзархату.

У Коблево відбулися реколекції для священничих родин Одеського екзархату

Цьогорічні духовні зустрічі, які вже стали доброю і унікальною практикою для Одеського екзархату, провадив реколектант о. Василь Баглей, місіонер Божого Милосердя з Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

Розпочалися духовні зустрічі молитвою Вечірні й продовжились привітальним словом владики Михаїла, а відтак до слова було запрошено реколектанта. Протягом трьох днів у своїх науках отець-реколектант давав духовні настанови для священників та їхніх дружин, висвітлюючи різні теми.

Людина виявляє свою сутність за допомогою слова

За словами о. Василя, не буде розвитку парафії, якщо священник не виходить із зони комфорту. Також реколектант наголошував на важливості слова, яке є головним інструментом священника. Людина є продуктом тих слів, які вона чує від батьків, оточуючих. Також людина виявляє свою сутність за допомогою слова, тому в часі сучасних комунікацій є важливо не забувати про міжособистісне спілкування, яке будує відносини як в сім’ї, так і на парафії.

Найважливіші події з життя Одеського екзархату

Під час реколекцій владика Михаїл розповів про важливі події, що відбулися протягом останнього часу на території екзархату. Екзарх наголосив на нових можливостях євангелізувати через засоби сучасної комунікації, які відкрилися під час пандемії коронавірусу. Згадав також про освячення монастиря Сестер служебниць Непорочної Діви Марії в Одесі та місця під будівництво храму у Затоці Блаженнішим Святославом, Отцем і Главою Української Греко-Католицької Церкви.

Анонс про навчання катехитів

Особливу увагу владика звернув на навчання катехитів з усіх парафій за програмою Катехитично-педагогічного інституту Українського католицького університету, яке проходитиме в Одесі і привітав семінариста Львівської духовної семінарії Святого Духа Андрія Кічуру, який виявив бажання місійного служіння на території Одеського екзархату.

Привітання із Днем Народження владики Михаїла Бубнія

Третій день реколекцій розпочався подячною Божественою Літургією з нагоди ювілею 50-річчя від дня народження преосвященного владики Михаїла Бубнія. Від імені усіх священнослужитів із золотим ювілеєм екзарха привітав о. Іван Третяк, подарувавши панагію та нагрудний хрест. Рівно ж, привітав екзарха Одеського Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Патріаршу грамоту з нагоди 50-ліття ювілею архиєрею вручив о. д-р. Микола Слободян, судовий вікарій.

«Дякую за вітання і подарунок, мені дуже приємно провести цей день з тими, до яких мене послав Господь. Велике спасибі і хай Господь усіх нас благословить на подальше життя», — сказав владика у подячному слові.

На завершення реколекцій ювіляра тепло вітали діти священнослужителів екзархату, даруючи душевні слова та пісні, а також було показано фільм-портрет про владику Михаїла і його життєвий шлях. Опісля відбулася святкова трепаза із святковим тортом.

За матеріалами Одеського екзархату УГКЦ