У Харкові за участі владики Василя Тучапця відкрили фотовиставку «Почуй мій голос»

21 лютого 2019

На виставці присвяченій вдовам учасників АТО — «Почуй мій голос», в Обласному організаційно-методичному центрі культури та мистецтв, представлено 28 портретів жінок з Харківської та Полтавської області.

Війна, забрала у них найцінніше — коханих чоловіків, які загинули на Сході України в боях за Дебальцево, Іловайськ, Світлодарську дугу та інші позиції Донецької та Луганської областей. Страшна біда, яка завітала до цих сімей змусила ніжних та тендітних жінок стати «бійцями» та жити по-новому. Стримуючи сльози і посміхаючись, ці жінки мають дивитися в майбутнє із світлою пам’яттю про минуле.

З вітальним словом до учасниць проекту та гостей звернувся владика Василій Тучапець, екзарх Харківський. Кир Василій зауважив, що у складних переживаннях наслідків війни, Церква не залишається осторонь. Фотопроект «Почуй мій голос» — є виявом шани та поваги до жінок, чоловіки яких героїчно загинули захищаючи Україну. Це не лише їх обов’язок, а вияв любові до Батьківщини. Як говорив Христос: «… немає більшої любові над ту, коли хто душу свою (тобто життя) віддасть за друзів своїх» (Мк. 8:35).

Архиєрей підкресив, що погляд жінок є усміхнений та радісний, бо в ньому живе віра в тому, що їхні чоловіки живі з Богом. І тільки віра допомагає оцінювати складну ситуацію не лише по-людськи, але дає можливість заглянути у вічне.

На завершення, Владика Василій побажав жінкам виховати своїх дітей добрими патріотами Батьківщини, які будуть готові розбудовувати вільну і незалежну Україну.

Як зауважила координаторка проекту Карітасу Харкова, Марина Краснова: «Готуючи цей проект ми хотіли показати міць, красу і витривалість цих жінок, які продовжують жити та виховувати своїх дітей не зважаючи на біль, який оселився у їхніх серцях».

На виставці прозвучала музика Шопена у виконанні відомого харківського піаніста Олександра Попова, обрана ним як гімн мужності і краси.

«Я почула голос кохання, який надихає дівчат рухатися вперед. Вони ставлять нові цілі, змінюють себе та оточуючий світ навколо. Нестримна сила кохання! Приходьте та надихайтеся цією любов’ю!» — такими словами поділилася волонтер ГО «Всеукраїнське об’єднання рідних загиблих, безвісти загиблих захисників України», Вікторія Івасішина.

Відвідати фотовиставку можна до 11 березня, щоденно з 09:30 до 17:30 за адресою вул. Пушкінська, 62.

Нагадаємо, що організатором виставки є благодійна організація «Благодійний фонд „Карітас Харків“, в рамках проекту „Об’єднуючи людей заради розбудови миру“. Партнерами стали, громадська організація „Всеукраїнське об’єднання рідних загиблих, безвісти загиблих захисників України“ та Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва.

За матеріалами офіційної інтернет-сторінки Благодійного фонду «Карітас-Харків»