У Ґданську під проводом владики Аркадія Трохановського відбулася зустріч жінок

25 жовтня 2024

«Жінка — берегиня української традиції» — під таким кличем відбулася зустріч для жінок з Ґданського деканату Ольштинсько-Ґданської єпархії УГКЦ у суботу, 19 жовтня 2024 року. Зустріч організували жінки з місцевої парафіяльної спільноти у співпраці з с. Оксаною Ващур, СНДМ.

У Ґданську під проводом владики Аркадія Трохановського відбулася зустріч жінок

Захід розпочався Божественною Літургією у храмі, яку очолив владика Аркадій Трохановський у співслужінні о. Степана Прихожденки та о. мітрата Йосифа Улицького. У Таїнстві Покаяння послужив о. Павло Поточний. Про це пише пресслужба Ольштинсько-Ґданської єпархії УГКЦ.

Владика Аркадій Трохановський: Гідність і покликання жінки

У проповіді владика Аркадій пригадав вчення Церкви про про гідність і покликання жінки, зокрема про апостольський лист св. папи Івана Павла ІІ «Mulieris Dignitatem». У ньому він написав такі слова: «Свідчення і діла християнських жінок мали великий вплив на життя Церкви і на розвиток суспільства».

Далі проповідник відзначив, що у настільки неспокійних часах, в яких важко визначити авторитети, вказати на лідерів, яким можна довіряти, з’являється важливе запитання: хто сьогодні може бути авторитетом? І на щастя, тим незмінним авторитетом є жінка, сестра, дружина, матір, яка найкраще розуміє своїх дітей, яка щодня виряджає своїх дітей як до садочка, так і до школи, яка дбає про них, яка, звичайно, не вміє витримати без своїх дітей, яка вміє найкраще про них розповідати, про їх успіхи і разом з дітьми тішитися. Саме жінка, мати, найперше вчить свою дитину молитви.

Владика Аркадій підкреслив, цитуючи згаданого листа, що «Церква дякує за всіх жінок і за кожну зокрема: за матерів, сестер, дружин. За жінок, які самовіддано служать людям, які чекають на безкорисливу любов від усіх нас, за жінок, які чувають над чоловіком у родині, за жінок, що працюють на роботі, за жінок, на котрих часто покладається велика відповідальність у суспільстві, за жінок, так би мовити, досконалих і за жінок — слабких — за всіх, які були задумані Богом у всій красі й багатстві їхньої жіночості».

Частина доповідей і дискусій

Після молитовної частині учасники зустрічі перейшли до домівки ОУП, де розпочалася друга частина зустрічі. Вона була позначена доповідями на різні теми. З біблійною доповіддю «Жінки з Євангелії — прикладом до наслідування», яка стала дуже реальною в наш час, виступив о. д-р Дмитро Лєшко з Торуня. Тема доповіді; з доповіддю на психологічну тематику «Кризові ситуації та способи їх подолання» виступила п. д-р Лідія Заблоцька-Житко з Варшави. Зокрема вона розповіла про різні кризові ситуації і як їх долати, що робити у таких ситуаціях та де віднаходити ресурси.

Після перерви було представлено третю доповідь, яку прочитала с. Оксана Ващур, СНДМ, у співпраці з п. Романом Міхаликом. Це була презентація про життя патріарха Йосифа Сліпого до 40-ліття його упокоєння.

Завершення зустрічі

Після інтелектуальної праці усіх присутніх на зустрічі порадував українськими піснями ансамбль «Галичаночка».

«Зустріч була дуже корисною, про що говорили між собою жінки. Це об’єднує, допомагає будувати спільноту, звичайно, відчути себе потрібними. Жінки дякували доповідачам за те, що вміли їх так зацікавити своїми доповідями, що брали активну участь в тих конференціях. Нагородою для всіх був спільний обід в домівці, а на закінчення, ще раз молитва в храмі», — зазначили учасники зустрічі.