У Донецькому екзархаті відзначили День молоді

11 квітня 2023

7–8 квітня 2023 року при парафії Матері Божої Неустанної Помочі у м. Запоріжжя відбувся День молоді Донецького екзархату УГКЦ. До зустрічі долучилися також владика Степан Меньок, екзарх Донецький, та владика Максим Рябуха, єпископ-помічник Донецького екзархату.

У Донецькому екзархаті відзначили День молоді

На зустріч прибуло близько 30 молодих людей із Дніпра, Кам’янського, Преображенки, Вільноандріївки та Запоріжжя. Варто зазначити, що День молоді проводиться щорічно у межах Світового дня молоді на місцевому рівні, який традиційно відзначають у Квітну неділю. Про це повідомляє пресслужба Донецького екзархату УГКЦ.

Захід розпочався з Хресної дороги довкола храму із визначеними стаціями, які відображають страждання Ісуса Христа, коли він йшов на Голгофу. Протягом всієї ходи від стації до стації вірні несли хрест у своїх руках.

Опісля, усі присутні мали час для молитви на вервиці у своїх наміреннях, спільної Божественної Літургії та молитви у дусі Тезе. Божественну Літургію очолив о. Олександр Богомаз у співслужінні о. Святослава Розлуцького, о. Мирослава Романіва та о. Сергія Підтілова. По завершенні Служби Божої новостворений молодіжний хор під керівництвом с. Єлисавети Варніцької провів молитву у дусі Тезе.

Зібравшись у дружньому колі владика Максим спільно з с. Лукією провели розмову із молоддю, поділившись думками стосовно цінності молитви та її присутності у кожному дні нашого життя.

«Молитва — час, коли Бог творить цей світ, наше життя. Важливо, щоб ми відчували це і не боялися цим жити. Якими б різними ми не були, але ця різниця безцінний скарб для Бога. Тому що наше „бути собою“ дозволяє Богові приходити туди, де приходять наші з вами ноги. У Нього немає інших ніг, окрім наших. І коли Бог хоче до когось прийти і підтримати, Він посилає нас», — промовив владика Максим.

Ранок наступного дня, Лазарової суботи, розпочався з роздумів над текстами Святого Письма, які найбільш припали до душі. О 8:00 год. розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив владика Степан Меньок, екзарх Донецький. Співслужили о. Роман Вовк, о. Ростислав Спринюк та о. Святослав Розлуцький.

Наступною була онлайн-зустріч з Оленою Данилюк, психологом Міжнародного благодійного фонду «Місія в Україну». Говорили про те, як і коли починається людське життя та якою є його цінність. Зокрема, приділили увагу важливій сьогодні темі — абортів. Пані Олена не лише розповіла, як відбувається процес, але й показала інструменти, якими позбавляють життя ненароджене дитя. Однак є організації, в тому числі БФ «Місія в Україну», які допомагають рятувати життя малечі та допомагають з’явитися на світ. Так, від початку повномасштабного вторгнення близько 550 життів було врятовано організацією, в якій працює пані Олена.

Завершився День молоді Донецького екзархату УГКЦ молитвою на вервиці та рефлексією, де кожен поділився своїми враженнями, емоціями та думками щодо спільно проведених днів.