У cоборі Cвятого Юра вшанували пам’ять про Блаженнішого Любомира Гузара

31 травня 2022

Сьогодні, 31 травня, минає п’ята річниця з дня смерті Блаженнішого Любомира Гузара. З цієї нагоди в архикатедральному соборі Святого Юра у Львові організували заходи у знак пам’яті.

У cоборі Cвятого Юра вшанували пам’ять про Блаженнішого Любомира Гузара

Вшанування патріарха розпочали з Архиєрейської Божественної Літургії, яку очолив архиєпископ і митрополит Львівський владика Ігор Возьняк. Під час молитви владика згадав, яким було життя духовного авторитета. Про це зазначає Наталія Стареправо для релігійного інтернет-ресурсу «Духовна велич Львова».

«Життя патріарха Любомира Гузара було нелегким. Він пережив війну, і вже з десяти років йому довелось виїхати закордон, проживаючи не в одній країні. З поверненням до України він десять років очолював Українську Греко-Католицьку Церкву. Блаженніший старався якнайкраще служити для своєї країни та народу. Господь забрав його на 94-у році життя — у час, коли в Україні тривала війна. Він говорив відомі нам слова, що хоче бути Людиною. А бути людиною означає бути у добрих взаєминах щодо Бога і до своїх ближніх», — говорить владика Ігор.

Опісля Літургії спільно з духовенством відбулася Панахида, упродовж якої миряни тримали запалені свічки. Наприкінці молитовної частини прозвучали солоспіви у виконанні заслуженої артистки України Тетяни Вахновської.