У Чернівецькій єпархії видали «Нарис історії УГКЦ на Буковині»

6 квітня 2021

У Чернівцях з друкарського верстату зійшли у світ перші примірники «Нарису історії УГКЦ на Буковині». Об’ємна монографія це праця істориків Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича професора Нестора Мизака та кандидата наук Андрія Яремчука.

У Чернівецькій єпархії видали «Нарис історії УГКЦ на Буковині»

Наукову рецензію видання зробив інститут історії Церкви Українського католицького університету.

Історичний нарис розпочинається благословенням та вступним словом єпископа Чернівецького владики Йосафата Мощича, який запрошує читачів «… особливо буковинців, гортаючи сторінки цієї книжки, відчути подих двохсотлітньої історії — історії наших парафій, нашого віруючого люду, а особливо нашого духовенства».

У монографії викладено результати дослідження понад двохсотлітньої історії розвитку греко-католицької спільноти на Буковині в межах сучасної України — Чернівецької єпархії УГКЦ та Румунії — Буковинського деканату Українського генерального вікаріату Румунської ГКЦ. На сторінках книги висвітлено процес поступової розбудови мережі греко-католицьких парафій і його значення для збереження національної ідентичності буковинських українців, а також подвижницьке служіння греко-католицького священства за австрійської, румунської та радянської влади. Особливу цінність становлять біограми близько трьохсот душпастирів, які трудились або нині трудяться у краї над розвоєм Христового виноградника.

Видання книги присвячено 200-літньому ювілею з дня освячення Чернівецького катедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці (10.06.1821 р). То й не дивно, що владика Йосафат поручив координацію проєкту видання адміністратору катедри всесвітлішому отцю Валерію Сиротюку.

Як повідомив адміністратор катедри, перші примірники монографії читачі зможуть отримати в день святкової презентації та днях Ювілейного святкування храму. Проте на сьогодні, через пандемію, ще не відомі дати святкового богослужіння.

Щодо книги, приємно зазначити, що друк замовлення в 1000 примірників здійснено коштом родини Максимців та Тузів, які зробили благодійне видання на згадку про маму Катерину, вірну УГКЦ.

Вітаємо шанувальників історії Церкви з народженням «Нарису історії УГКЦ на Буковині»

За матеріалами Тетяни Комар для Чернівецької єпархії УГКЦ