У Бразилії відбулася Генеральна асамблея душпастирської ради УГКЦ

31 січня 2024

З 23 по 26 січня в м. Іваї (Бразилія) відбувалася Генеральна асамблея душпастирської ради Патріаршої курії УГКЦ 2024 для очільників і делегатів з Австралії, Аргентини та Бразилії.

У Бразилії відбулася Генеральна асамблея душпастирської ради УГКЦ

У Василіанському монастирі, що в м. Іваї, де перебуває новіціат отців василіан у Бразилії, відбулася асамблея душпастирської ради Патріаршої курії, яку на доручення Синоду УГКЦ очолив владика Кеннет Новаківський, голова Душпастирської ради, а також владика Андрій Хім’як, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, у супроводі членів департаменту.

У програмі, яку представила комісія для учасників із Південних континентів, взяли участь владика Миколай Бичок, ЧНІ, єпарх Мельбурнський, владика Даниїл Козлинський, єпископ Єпархії Покрову Пресвятої Богородиці із осідком у м. Буенос-Айрес (Аргентина), з делегатами о. Назарієм Кащаком і дияконом Марком Розіцьким. Бразилію представив владика Мирон Мазур, ЧСВВ, правлячий архиєрей Прудентопольської єпархії.

Триденна зустріч, яку приймав владика Мирон у своїй єпархії, пройшла в тісному колі молитви, доповідей, дискусій та обговорень. Під час асамблеї делегати мали нагоду познайомитися і послухати доповідачів у різних сферах пасторального служіння, представити реальний стан та ситуацію душпастирської праці в регіонах, її особливості, виклики й очікування. На завершення зустрічі учасники обговорили три важливі теми: еміграція, зцілення ран та євангелізація. Не оминули своєю увагою й працю над Душпастирським планом на період до 2030 року «Надія, до якої нас кличе Господь».

Нагадаємо, що Душпастирську раду Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви було створено у червні 2019 року. Це об’єднання комісій УГКЦ, метою якого є ефективне служіння Української Греко-Католицької Церкви всім вірним, незалежно від місця їхнього проживання та інших особливостей. Душпастирська рада — у співпраці з представниками від єпархій, які належать до цієї Ради як радники в пасторальних питаннях — творить простір для постійної комунікації та координації усіх структур УГКЦ.