У Бельгії парафіяни УГКЦ після сильних повеней відновлюють свій храм, який опинився в епіцентрі катастрофи

21 липня 2021

У Бельгії парафія Покрови Пресвятої Богородиці Української Греко-Католицької Церкви в м. Льєж відновлює храм, що постраждав у результаті повеней.

Про це на Фейсбук повідомив отець Михайло Шевцов з Льєжської парафії Української Греко-Католицької Церкви.

«Катастрофічна ситуація у місті особливо торкнулася району Chênée та Angleur, у якому і знаходиться наша парафія. Вже четвертий день доступ до церкви не є можливим через затоплену вулицю Artus Bris. Так, як наша парафія розташована нижче рівня вулиці, у самому храмі має бути не менше ніж 1,5 м води. Наш храм виявився у епіцентрі цієї катастрофи і підозрюєм, що храм Ste. Bernadette зазнав найбільної шкоди у місті. Тому всі богослужіння переносяться на невизначений термін. Нехай Милостивий Господь винагородить сторицею всіх, хто відгукнувся і прийшов на допомогу. Ми велика і єдина Церква без кордонів!», — написав отець Михайло.

У Бельгії парафіяни УГКЦ після сильних повеней відновлюють свій храм, який опинився в епіцентрі катастрофи - фото 75956

Внаслідок сильних опадів у Бельгії, Німеччині, Нідерландах, Франції, Австрії виникли повені, які призвели до значних руйнувань та людських жертв.

Контактна інформація:

Наша адреса: rue Artus Bris 11, Liège, BELGIUM

Або фінансовимо пожертвами на рахунок:

LIEGE EGLISE UKRAINIENNE BE80 0011 1242 3177

Додамо, що губернатор провінції Льєж повідомив про 23 жертви стихійного лиха. У МВС Бельгії попередньо заявили про 20 загиблих, 20 поранених і 20 зниклих людей.

«На дахах будинків у провінції Льєж досі перебувають люди, які не їли та не пили протягом 36 годин», — заявив чиновник.

20 липня в Бельгії оголосили одноденну жалобу за загиблими, повідомив бельгійський прем’єр Александер Де Кроо на Twitter.

Міністерка внутрішніх справ Бельгії Аннелі Верлінден повідомила, що багато людей вважаються зниклими безвісти. Їх шукають за допомогою дронів і гелікоптерів. За попередніми даними МВС, ідеться про 20 зниклих. Окрім того, 20 людей поранені. У МВС офіційно заявили поки що про 20 загиблих.

Через повені в Бельгії зупинене залізничне й автомобільне сполучення. Це зачепило і столицю — Брюссель. Влада закликала громадян відмовитися від поїздок і подорожей.

За матеріалами Релігійно-інформаційної служби України