#ТижденьУГКЦ: Великдень, престольний празник Патріаршого собору і день народження Глави УГКЦ

8 травня 2021

Ось головні події, які сталися в Українській Греко-Католицькій Церкві протягом останнього тижня (1–7 травня 2021 року).

Неділя Пасхи — Воскресіння Христове

2 травня за юліянським календарем Українська Греко-Католицька Церква святкувала Воскресіння Христове.

Цього дня пасхальні богослужіння в Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві звершив Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ.

«Пасха — це велике свято свободи людини від гріха і смерті. Воскреслий Христос сьогодні бере за руку всіх від віку померлих, але теж бере за руку і живих людей, які зневірилися, розчарувалися, втратили сенс і зміст свого життя, які в сьогоднішньому світі бояться жити, бояться народжувати людей. Сьогодні Христос бере за руку сучасну людину і воскресає разом із сучасним людством, вводячи нас у життя», — наголосив у проповіді Предстоятель.

***

На цьогорічні пасхальні свята у Патріаршому соборі на тетрапод була виставлена ікона «Зшестя до аду», написана п. Анною Мицик з канадського Саскатуна. Ця ікона стала знаком глобальності Української Греко-Католицької Церкви.

***

З нагоди Великодня в різних частинах УГКЦ відбулися тематичні заходи: гаївки біля катедрального храму і фестиваль духовної та естрадної пісні «Великодні дзвони» в Івано-Франківську, екуменічний мистецький марафон «Маранафа. Пасхальні звуки» у Львові та інші.

***

Світлий понеділок — престольний празник Патріаршого собору Воскресіння Христового

Традиційно, у другий день великодніх свят храми, освячені на честь Воскресіння Христового відзначають престольний празник. Винятком не є і головний храм УГКЦ. У проповіді з цієї нагоди Глава Церкви пояснив зміст піснеспіву «Світися, світися, новий Єрусалиме» і висловив сподівання, що одного дня віртуальні парафіяни Патріаршого собору фізично завітають до цього храму, який є серцем глобальної і розсіяної по всій земній кулі Української Греко-Католицької Церкви.

***

Цього ж дня владика Йосиф Мілян закликав людей доброї волі долучитися до розбудови головної святині УКГЦ: «Запрошую усіх наших вірних приєднатися до розбудови Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ у Києві, щоб для всіх українців у всьому світі світився цей новий Єрусалим, ця особлива свічка нашої віри».

***

У середу, 5 квітня, Блаженнішому Патріарху Святославу виповнився 51 рік.

Окрім чисельного духовенства, вірних і багатьох людей доброго волі, Главу Церкви привітав і Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, який особисто прибув до резиденції Глави УГКЦ в Києві.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ