#ТижденьУГКЦ: проща монашества, фільм про Йосифа Сліпого, новий екзарх у Німеччині і заклик Глави УГКЦ щодо Музею Голодомору
Ось головні події, які сталися в Українській Греко-Католицькій Церкві протягом останнього тижня (13–19 лютого 2021 року).
В УГКЦ відзначили День монашества
15 лютого, у свято Стрітення Господнього, в Українській Греко-Католицькій Церкві відзначається День богопосвячених осіб. Цього року з цієї нагоди Патріарша комісія у справах монашества організувала онлайн-прощу богопосвячених осіб. Цього року проща була насамперед духовною мандрівкою до хворих, потребуючих, мігрантів, до молодих людей які стоять перед вибором. В понад десятигодинному віртуальному паломництві, яке у прямому ефірі транслювало Живе телебачення, взяли участь монахи і монахині з усього світу, зокрема України, Італії, Бразиліії та США.
***
Крім традиційного всецерковного паломництва, у навечір’я свята Стрітення Господнього богопосвячені особи зустрілися на спільній молитві в Івано-Франківську.
***
15 лютого, з нагоди дня богопосвячених осіб єпископ Кам’янець-Подільської єпархії УГКЦ (осідок якого — у місті Хмельницькому) відвідав Кам’янець-Подільський, де разом з монашеством єпархії святкував День богопосвяченого життя.
***
Зустріч місцевого монашества відбулася і в Одесі.
***
129-та річниця з Дня народження Йосифа Сліпого
17 лютого цього року минула 129-та річниця з Дня народження патріарха Йосифа Сліпого. З цієї нагоди «Живе телебачення» опублікувало фільм «Блаженніший» про період життя Глави УГКЦ після звільнення з сибірського ГУЛАГу.
***
З цієї нагоди владика Борис Гудзяк опублікував власний спогад, в якому розповів про першу зустріч з Патріархом та спільний побут в Римі.
***
Владика Богдан Дзюрах — новий екзарх Апостольського екзархату в Німеччині та Скандинавії
У четвер, 18 лютого 2021 року, у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець Франциск прийняв зречення владики Петра Крика з уряду екзарха апостольського екзархату для українців візантійського обряду в Німеччині та країнах Скандинавії. Водночас Папа Франциск благословив рішення Синоду Єпископів УГКЦ і номінував новим екзархом владику Богдана Дзюраха, дотеперішнього єпископа курії Верховного Архиєпископа і Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ.
***
Новопризначений екзарх для українців греко-католиків в Німеччині та країнах Скандинавії цього тижня, а саме 15 лютого, відзначив 15-ту річницю архиєрейської хіротонії. З цієї нагоди єпископа привітали чимало ієрархів УГКЦ, зокрема Блаженніший Святослав та владики Йосиф Мілян і Діонісій Ляхович.
***
Глава УГКЦ закликав долучитися до створення Музею Голодомору в Києві
Глава Церкви своє звернення до духовенства і вірних УГКЦ оприлюднив у спеціальному листі. «Перед усіма нами сьогодні є особливе завдання — спільними зусиллями й особистими посильними внесками підтримати створення Музею Голодомору. Він має стати всенародним місцем пошани та молитви, місцем правди, в якому ми зможемо зібрати по крупинках і зберегти пам’ять про тих, кого намагалися витерти з історії нашого народу і нашої землі», пише Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.
На переконання Отця і Глави УГКЦ такі проєкти національного і світового значення здійснюються лише тоді, коли кожен із нас відчує відповідальність і готовність долучитися до творення. «Перед нами святий обов’язок — зробити все, щоб пам’ять про жертв не згасла, а на дніпровських схилах постав живий Меморіал всенародної пам’яті про жертв Голодомору», — підкреслив він.
«Пам’ятаймо, що увіковічення пам’яті жертв Голодомору є святою справою, і наші пожертви — особисті, спільнотні та парафіяльні, — підсилять голос усієї нашої Церкви в цій справі, стануть прикладом для України та світу, слугуватимуть видимим символом згуртованості та зрілості нашого народу. Наперед вдячний за Вашу співучасть у цій справі, прикликаю на Вас і Ваших рідних благословення всемогутнього Бога Отця, і Сина, і Святого Духа!» — додав духовний лідер українців.
За матеріалами Департаменту інформації УГКЦПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ