Блаженніший Святослав у привітанні владиці Богдану Дзюраху: «Будьте ясним світильником Божої правди»

17 лютого 2021

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав від себе особисто та від імені Синоду Єпископів УГКЦ привітав преосвященного владику Богдана Дзюраха, Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ, із 15-літтям єпископської хіротонії.

«Сьогодні складаємо подяку милосердному Богові, який покликав Вас на дорогу служіння Церкві та рідному народові. Дякуємо Господеві за дар Вашого життя і за всі дари, якими Він так рясно Вас наділив та які Ви щедро примножили впродовж свого єпископського служіння», — розпочав свій привітальний лист Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви.

Відтак Глава Церква пригадав про основні віхи єпископського служіння владики Богдана, розпочавши із його праці на чолі Київської архиєпархії УГКЦ: «Рівно п’ятнадцять років тому в соборі Святого Юра древнього міста Лева з рук нашого попередника світлої пам’яті Блаженнішого Любомира, Ви отримали архиєрейську хіротонію, що стало даром для нашої Церкви, яка після перенесення осідку зі Львова до Києва активно розвивала свою душпастирську та адміністративну діяльність. Ви очолили Київську архиєпархію УГКЦ і, залучивши всі свої вміння і таланти, служили Богові і людям. Духовенство, чернецтво і миряни архиєпархії щиро полюбили Вас, нового владику, який із глибокою батьківською турботою жив їхніми труднощами і радощами. Завдяки Вашій активній представницькій діяльності наша Церква сьогодні є впізнаваною серед істеблішменту столиці України».

Опісля було звернено увагу на період праці у Патріаршій курії УГКЦ: «Не можемо цього святкового дня не згадати Вашого відданого служіння у Патріаршій курії, яку Ви провадили протягом багатьох років. Під Вашим ефективним керівництвом відбувся активний розвиток головних структур нашої Церкви та були здійснені численні успішні проекти».

«Ваше тривале служіння як Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ, у яке Ви не втомлюєтеся вкладати всі свої знання і зусилля, є великим благословенням для наших владик, адже щороку вони втішаються достойною підготовкою та прекрасною організацією синодальних засідань», — продовжив далі Предстоятель УГКЦ у привітальному листі.

«Нині важко назвати число людей, яких Ви навернули через свою проповідь, які отримали від Вас розраду і полегшення у Таїнстві Сповіді, яких через Ваші руки наситив Господь своїми Пречистими Тілом і Кров’ю для вічного життя, які одержали завдяки Вам дар священства, батьківське благословення та підтримку. А скільки вдячних душ моляться за Вас у небі, що сподобилися увійти у Небесне Царство!» — мовив Блаженніший Святослав.

На завершення Отець і Глава УГКЦ склав свої щедрі побажання з нагоди 15-ліття єпископської хіротонії: «Усе це віддаємо в руки нашого Отця Небесного, який єдиний усе пам’ятає та винагороджує кожного за його ділами. Нехай Він прийме дар Вашого служіння, як приємну жертву, на свій престол, а Вам зішле з висот Своє прещедре благословення за молитвами Пресвятої Богородиці, прославленої в іконі Неустанної Помочі, та всіх святих української землі».

«Будьте і надалі для нашого народу та всіх людей, серед його живете, ясним світильником Божої правди та добрим пастирем Христового стада. Вимолюємо для Вас рясне Боже благословення», — мовив наприкінці Блаженніший Святослав.