Блаженніший Святослав закликав духовенство підтримати будівництво Меморіалу жертвам Голодомору у Києві

18 лютого 2021

«Плекайте у своїх громадах пам’ять про жертв Голодомору. Нехай усі парафії, священники та вірні нашої Церкви підтримають своїми пожертвами будівництво Меморіалу жертвам Голодомору у Києві. Ця лепта буде виразним знаком любові до нашого народу та нашої рідної землі», — цими словами під час щорічного звітного дня у Київській архиєпархії, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Патріарх Святослав, закликав духовенство підтримати проєкт музею Голодомору у Києві.

Нагадаємо, що 16 лютого 2021 року в курії Київської Архиєпархії відбувся звітний день річної діяльності єпархіальних структур та протопресвітерств. Зустріч очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

Звертаючись до присутніх священників Глава Церкви наголосив, що духовні особи завжди були тими світичами, які торували вірний шлях людям. «Як і колись, так і сьогодні, від нашого духовенства залежить збереження пам’яті про наше минуле, щоб наше майбутнє не повторювало помилок людства. Щоб більше не пролились сльози голодних, безсилих і спраглих людей», — наголосив Патріарх.

Він також закликав, щоб духовні особи були першими у подаванні прикладу збереження пам’яті: «Тому звертаюся до кожного з Вас, пам’ятайте про цю гірку правду нашого народу. Говоріть про неї повіреним вашій душпастирській опіці вірним. Навчіть людей берегти своє минуле та навчіть бережливо ставитись до нашої історії. Лише разом, коли об’єднаємося навколо цієї великої справи, зможемо якісно її довершити».

Відтак Глава Церкви закликав духовенство через різні можливі способи розповісти світу про цей проєкт. Важливо, щоб ця інформація поширювалася у Церквах, інтернеті, у соціальних мережах та у месенджерах, завдяки усім новітнім технологіям: «Прошу кожного священника нашої Церкви розповісти своїм парафіянам про Меморіал присвячений увіковіченню пам’яті жертв Голодомору у Києві. Адже це буде особливе місце пам’яті, молитви та правди», — наголосив Очільник УГКЦ.

Нагадаємо, що вже раніше Блаженніший Святослав закликав підтримати пожертвами будівництво музею жертв Голодомору. Предстоятель УГКЦ наголосив, що збереження пам’яті про жертв Голодомору 1932–1933 років — це святий обов’язок кожного українця і християнина. За його словами, пожертва кожного перетвориться на зерна правди, які допоможуть вийняти із забуття конкретну особу, яка загинула в часи страшного геноциду.

Платформа Зерна правди є доступною для благодійних внесків за цим посиланням: ТВОРИМО МУЗЕЙ ГОЛОДОМОРУ. Тут, серед багатьох відомих українців ви знайдете заклик Блаженнішого Святослава щодо підтримки музею. Так ви зможете прорости зерна правди разом з Блаженнішим Святославом. Своєю лептою ви також підтримаєте кампанію Глави УГКЦ — амбасадора музею Голодомору. Для підтримки вам буде потрібно скористатись простою формою для пожертв.

Додамо, що майбутній Музей не лише збиратиме інформацію про жертв Голодомору, а стане осередком наукової праці і вивчення цього жахливого геноциду. Він також стане центром пам’яті і молитви. «Ми знаємо, як багато родин, рідні яких загинули в часи Голодомору, не знають, де поховані їхні близькі, не мають навіть де за них помолитися, не знають, на якій могилі запалити свічу. Сьогодні є особливим завданням і святим обов’язком кожного з нас зробити все, щоб пам’ять про жертв не згасла. Отож, нехай цей проєкт творення Музею Голодомору стане всенародною справою, а кожен з нас відчує свій обов’язок долучитися до збереження пам’яті і до того, щоб зерна правди у наш час проросли і були збережені для майбутніх поколінь, для наших нащадків», — йдеться на сторінці амабасадора музею, Блаженнішого Святослава.

За матеріалами Київської архиєпархії УГКЦ