#ТижденьУГКЦ: День Незалежності України, дві онлайн-прощі та підготовка до нового навчального року

29 серпня 2020

Ось головні події, що сталися в УГКЦ протягом останнього тижня (22–28 серпня 2020 року).

Блаженніший Святослав привітав українців із Днем Незалежності України

24 серпня Україна відзначала 29-ту річницю незалежності. Українська Греко-Католицька Церква долучилася до відзначення Дня Незалежності. Так Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав напередодні звернувся у відеозверненні до українців із закликом любити своє, купувати своє, плекати своє. «Говорімо рідною українською мовою. Зробімо все, аби наша держава утверджувалася і розвивалася», — сказав він.

День Незалежності України святкували також у парафіях УГКЦ закордоном, зокрема у Фінляндії та Канаді.

Онлайн-прощі до Кохавина та Унева

Протягом останнього тижня в УГКЦ також відбулися два паломництва, які, з огляду на карантинні обмеження, пройшли у онлайн режимі. Так 20–22 серпня двадцятеро богопосвячених осіб здійснили першу пішу прощу до Кохавина, а 25–28 серпня тривала традиційна 29-а серпнева проща до Унева. Усі охочі приєднатися до цих паломництв мали можливість зробити це в онлайн-форматі у соцмережах.

Триває підготовка до нового навчального року в католицьких школах

Напередодні початку нового навчального року Блаженніший Святослав зустрівся із керівниками католицьких навчальних закладів. Зустріч відбулася в онлайн-режимі 26 серпня 2020 року.

Блаженніший Святослав привітав усіх з початком нового навчального року та подякував за можливість бути з усіма, хоч і віртуально. Глава Церкви висловив думку про важливість спілкуватися та обмінюватися думками, щоби бути сильнішими і знаходити відповіді на непрості питання в умовах пандемії COVID-19 і поділився досвідом обговорення сучасної ситуації на найвищому рівні. 19 серпня, у свято Преображення, відбулася особиста зустріч Баженнішого Святослава з Прем’єр-міністром України п. Денисом Шмигалем. У розмові з очільником УГКЦ Прем’єр-міністр зазначив, що йому відомий позитивний досвід навчального процесу в приватних католицьких школах Івано-Франківська, тому від католицьких шкіл і дитсадків очікує доброго прикладу для державних навчальних закладів. Пан Шмигаль підтримав пропозицію Блаженнішого Святослава, щоб темою першого уроку нового навчального року зробити здоровий спосіб життя в умовах пандемії.

«На рівні УГКЦ, — зауважив Блаженніший Святослав, — з боку Комісії освіти і виховання та Комісії охорони здоров’я бажаємо допомогти католицьким закладам освіти якнайкраще і якнайбезпечніше почати навчальний рік. Як Глава Церкви, готовий послужити усім чим тільки можу! Бути вашим голосом перед першими особами нашої держави, а з іншого боку дуже хочу, щоб ми показали приклад будівництва нової культури здоров’я в нових обставинах. Приклад католицької освіти має бути таким, де ця культура плекається по-особливому, де свідомість здорового способу життя є присутньою, і в такий спосіб, бути патріотами, любити Господа Бога, свою Батьківщину, католицьку школу, спільноту, свого ближнього».

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ