«Творіть священничу спільноту на чолі з владикою, будуйте спільноту екзархату», — Блаженніший Святослав до священників у Німеччині і Скандинавії

20 квітня 2021

У онлайн-зустрічі Глави УГКЦ з духовенством апостольського екзархату у Німеччині та країнах Скандинавії, яка відбулася сьогодні, 20 квітня 2021 року, взяли участь новий екзарх владика Богдан Дзюрах та єпископ-емерит Петро Крик.

Представляючи священнослужителям нового екзарха, Блаженніший Святослав зазначив, що віддає духовенству та вірним екзархату свого найближчого співпрацівника і порадника, з яким співпрацював перших десять років свого служіння. «Таким чином хочемо подбати про нашу Церкву в Німеччині», — пояснив Глава УГКЦ.

Предстоятель зазначив, що екзархат потребує нового життя, нового духа, нової еластичності, щоб відповісти на новітні виклики. За його словами, у Німеччині та країнах Скандинавії, є величезна кількість наших вірних, які поки що не інтегрувалися в наші структури і спільноти. «Ми маємо бути здатними знайти їх, відшукати і прийняти до наших спільнот», — підкреслив Блаженніший Святослав.

Глава Церкви також закликав не допустити, щоб обставини пандемії спаралізували душпастирську діяльність УГКЦ у Німеччині та Скандинавії.

«Хоч ми перейшли в онлайн, але слід чувати, щоб не розгубити наших вірних, шукати нових каналів спілкування і зустрічі з ними. Ми потребуємо також будувати нову культуру спілкування між собою. Слід намагатися шукати нових каналів будування священичої спільноти. Дуже прошу вас: творіть священничу спільноту на чолі з владикою, будуйте спільноту наших парафій, бо Церква — це спільнота, будуйте спільноту нашого екзархату!» — закликав священників екзархату Патріарх Святослав.

Владика Петро Крик, у свою чергу, поділився власними спогадами про період служіння в екзархаті та висловив свої міркування про подальший розвиток присутності УГКЦ в Німеччині та Скандинавії. Він щиро подякував священникам за співпрацю, зазначивши, що багато чого було осягнуто в екзархаті саме завдяки їхній ініціативності та ревності.

Новий екзарх владика Богдан Дзюрах подякував як владиці Петру за довголітнє служіння і посвяту себе для розбудови екзархату, так і старшим священникам, зокрема тим, які нещодавно відійшли чи незабаром відійдуть на емеритуру. На його переконання, присутність у священичій спільноті екзархату священників різних поколінь є великим скарбом.

«Дорогі старші отці, дорогий владико, ми прощаємося з вами, але ми не хочемо втрачати вас! Ми потребуємо вашого досвіду, ваших молитов, ваших порад», — сказав єпископ, звертаючись до довголітніх душпастирів на теренах Німеччини і Скандинавії.

Владика також привітав новоприбулого на служіння в екзархаті о. Павла Цвьока та побажав йому благословенного перебування і душпастирювання.

Особливу вдячність у своєму імені та в імені усіх зібраних владика Богдан висловив Блаженнішому Святославу, підкресливши, що його прибуття на інтронізацію та нинішня зустріч зі священниками свідчать про вболівання як особисто Глави УГКЦ, так і всього Синоду Єпископів УГКЦ над розвитком екзархату. «Цими днями ми не один раз чули запевнення Блаженнішого про його підтримку для нас; зі свого боку маємо відповісти Отцю і Главі нашої Церкви нашою ще більшою ревністю у служінні для Церкви-Матері і рідного народу», — наголосив владика Богдан.

Насамкінець Блаженніший Святослав привітав усіх зі святом Воскресіння Христового та побажав владикам, отцям-душпастирям, богопосвяченим особам та усім вірним вкзархату щедрого Божого благословення.

Пригадуємо, що 18 квітня 2021 року в катедральному храмі Покрову Пресвятої Богородиці в м. Мюнхені Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав ввів владику Богдана Дзюраха на престол апостольського екзарха для українців у Німеччині та країнах Скандинавії.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ