Святіший Отець створив Фундацію «Всесвітня мережа молитви Папи»

3 грудня 2020

Новий орган, що отримав статус юридичної особи згідно з канонічним і ватиканським законодавством, координуватиме молитовний рух, який зродився як «Апостольство молитви» й сьогодні поширений на всіх континентах.

Святіший Отець створив Фундацію «Всесвітня мережа молитви Папи»

У четвер, 3 грудня 2020 року, у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск підписав власноручне розпорядження про створення як канонічної та ватиканської юридичної особи Фундації «Всесвітня мережа молитви Папи», з осідком у Державі-Місті Ватикані, завданням якої є координувати та надихати молитовний рух, наділивши його «структурою, пристосованою до часу, в якому живемо».

«Кілька років тому я установив Всесвітню мережу молитви Папи як Папську Організацію, аби підкреслити універсальний характер цього апостоляту та необхідність нас усіх молитися дедалі більше та зі щирим серцем», — читаємо в документі, підписаному Святішим Отцем, в якому вказується, що новостворена фундація керуватиметься затвердженим того ж дня статутом.

У повідомленні Ватиканського прес-центру зазначається, що організація й надалі ввірена проводові Товариства Ісусового, а її міжнародним директором Папа призначив єзуїта о. Фредеріка Форноса.

У преамбулі до статуту, який набере чинності 17 грудня 2020 року на трирічний випробувальний термін, нагадується про те, що Всесвітня мережа молитви Папи розвинулася із ініціативи, відомої як «Апотстольство Молитви», що зродилося у Франції 1844 року й спочатку було розраховане на молодих єзуїтів на початковому етапі формування, але швидко поширилася як молитовний апостолят на підтримку місії Церкви, а 1915 року виникла молодіжна гілка, відома сьогодні як Молодіжний Євхаристійний Рух.

Особливістю руху є поширення та молитва в намірах, які Святіший Отець пропонує на кожен місяць. У межах нещодавно проведеної реформи, Папа Франциск забажав, аби ця організація отримала статус Папської, тож якщо в минулому «Апостольство Молитви» сприймалося як місія Апостольської Столиці, довірена Товариству Ісуса, тепер, як Всесвітня мережа молитви Папи, зберігаючи свій зв’язок з Єзуїтським Орденом, вона відкривається на вселенський вимір.

Мережа, як зазначається в статуті, відкрита для кожного католика, який прагне «пробудити, оновити та жити місіонерським характером, що випливає з його хрищення». Її підвалинами є «духовність Ісусового Серця», пропонуючи членам шлях, завдяки якому почуття та дії «наслідуватимуть Христове Серце в місії співчуття до світу». Фундація підпорядкована безпосередньо владі Святішого Отця, який управляє нею через Державний Секретаріат, враховуючи історичне доручення проводу «Апостольства Молитви» від самих його початків Товариству Ісуса.

Довідка

Апостольство молитви виникло в 1844 році в південній Франції в єзуїтській колегії у місті Вальц серед студентів. За п’ять років в 1849 році нове товариство було потверджене місцевим єпископом та віддане під провід оо. Єзуїтів. Папа Пій ІХ потвердив «Апостольство молитви» тричі в 1866, 1879, 1896 роках. Найновіший статут товариства був потверджений папою Павлом VI в 1968 році, наново потверджений папою Іваном Павлом ІІ. На сьогодні товариство налічує понад 50 мільйонів членів у ста країнах по цілому світі.

В Україні товариство «Апостольство молитви» діє під проводом та опікою оо. Василіян, а розпочинало свою діяльність ще у 80-х роках ХІХ століття.

Головна мета діяльності товариства:

• Заохочення людей до духовного й апостольського життя, та посильного служіння потребам Церкви на місцях;
  • Вшанування Найсвятішого Серця Христового та Пресвятої Євхаристії;
  • Вшанування Пресвятої Богородиці, практика щоденної молитви на вервиці;
  • Регулярне вшанування перших п’ятниць кожного місяця участю у Св. Літургії, святих тайнах Сповіді та Причастя;
  • Особливе святкування літургійних свят Пресвятого Серця Ісусового, Непорочного Серця Марії та свята Христа Царя;
  • Поглиблення знань про нашу католицьку християнську спадщину шляхом організації молитовних, біблійних, апостольських зустрічей.
За матеріалами VaticanNews