«Світ не змінюється; ми як людство маємо нагоду змінитися»: владика Богдан Данило закликає до молитви вдома

9 квітня 2020

Владика Богдан Данило, єпарх Пармський, звернувся до всіх людей доброї волі напередодні Страсного тижня та святкування світлого празника Христового Воскресіння. Цьогоріч це святкування буде інакшим, адже ми перебуваємо у вирі поширення пандемії коронавірусу. Саме тому єпископ закликає усіх до справді живого пережиття цього періоду у своїх домашніх Церквах.

«Цього року протягом тих днів, у яких ми тепер перебуваємо, наші храми мали б бути переповненими людьми. Вони приходять, щоб у молитві, в роздумах біля плащаниці приготуватися до світлого празника Воскресіння. Однак, цього року кожен із нас є покликаний пережити цей період Страсного тижня і Великодня інакше. Одного дня ми поглянемо на ці події Воскресіння Христового і, можливо, зрозуміємо до чого кличе нас наше життя, наша історія», — розпочав своє відеозвернення преосвященний владика Богдан Данило, єпископ Єпархії святого Йосафата із осідком у м. Парма (штат Огайо, США).

За словами єпископа, час Страсного тижня і Великодня — це особливий період для християн. «Всі події приготування до приходу Ісуса Христа, наше життя сьогодні звернені до хвилини страстей, розп’яття і Воскресіння Христового. Яким буде цей Великдень для кожного із нас? Це залежить лише від нас».

Відтак владика Богдан закликав кожного щиро поглянути у своє серце та поставити собі запитання про те, яким я хочу бути: «Світ не змінюється; ми як людство маємо нагоду змінитися. Змінитися, вдивляючись у своє серце, роздумуючи над страстями Христовими, Його розп’яттям і Воскресінням і намагаючись зрозуміти, що це значить для мене. Яким християнином/християнкою повинен я бути?»

«Я вас щиросердечно запрошую, щоб ми разом пройшли ці дні страстей, розп’ятття і Воскресіння Христового. Запрошую, щоб ви у своїх домівках могли щиро помолитися, читаючи тексти богослужінь, відтак щоб ми радісно могли заспівати „Христос Воскрес, смертю смерть подолав і тим, що в гробах, життя дарував“. Бажаю вам радісного Христового Воскресіння!» — завершив своє слово підтримки владика Богдан Данило.