«Спасіння душ — найвищий закон», — владика Богдан Дзюрах на зустрічі із духовенством Екзархату

23 травня 2021

19 травня 2021 року, на завершення річних реколекцій для духовенства УГКЦ в країнах Західної Європи, відбулася зустріч Апостольського екзарха для українців візантійського обряду в Німеччині і Скандинавії владики Богдана Дзюраха з духовенством екзархату.

Спершу владика Богдан привітав нового душпастиря, який нещодавно розпочав своє служіння в екзархаті — о. Павла Цвьока, адміністратора парафії УГКЦ в м. Гамбург та околицях. Він рівно ж висловив подяку попередньому парохові о. Стефанові Воротняку за довголітнє і жертовне служіння в екзархаті.

Душпастирство в умовах карантинних обмежень

Відтак присутні обмінялися думками щодо актуального стану душпастирського служіння, зокрема в контексті заходів безпеки, пов’язаних з пандемією Covid-19. Владика Богдан звернув увагу на необхідність запевнити належну духовну опіку вірних, беручи до уваги дотримання санітарних цивільних норм, а водночас, маючи на увазі церковний принцип «salus animarum suprema lex» — «спасіння душ — найвищий закон». Для дотримання цього закону церковного буття і служіння необхідно, там, де це можливо, збільшувати кількість недільних Літургій, створення відповідно облаштованих місць для уділювання Таїнства покаяння, запевнення онлайн- трансляцій для тих, котрі не можуть прийти до храму, підтримування сталого зв’язку із вірними, а особливо старших віком, за посередництвом відвідин, телефонних дзвінків чи волонтерського служіння членів парафіяльної спільноти.

Декада місійності та курси постійної формації

Наступною темою спільної застанови була прийдешня Декада місійності. Апостольський екзарх пригадав отцям-душпастирям важливість пробудження місійного духа в Церкві та заохотив до проведення Декади, використовуючи минулорічні дедактичні матеріали, видані Робочою групою «Стратегія-2020», Благодійним фондом «Реновабіс», або цьогорічними матеріалами інших Єпархій УГКЦ, доступними у мережі Інтернет.

Владика Богдан розповів про найближчі плани та пропозиції, які мають допомогти краще організувати вишкіл і духовний супровід духовенства, дружин священників та більше залучення активних мирян до парафіяльного життя. Для цього структурами екзархату буде запропоновано священникам участь у регулярних курсах постійної формації, дружинам священників — участь у духовних вправах — реколекціях та розпочнеться праця над підготовкою до чергової Сесії Екзархального собору, в якому візьмуть участь священники, богопосвячені особи та миряни парафій.

Подяка за служіння

Отці-душпастирі в ході розмови висловили свої пропозиції та поділилися досвідом служіння за останній час, а також поставили ряд запитань своєму владиці, на які той дав відповіді, або щодо яких дав розпорядження відносно подальшого уточнення чи опрацювання.

Насамкінець владика Богдан подякував отцям за їхнє служіння та за вірність своїм парафіянам і своїм душпастирським обов’язкам, анонсувавши проведення у червні традиційної зустрічі духовенства, на якій буде поєднано духовну науку з обговоренням організаційних та душпастирських питань.

За матеріалами Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії