Сотні молодих греко-католиків США прибули на День молоді у Філадельфійську катедру

8 червня 2019

8 червня в межах тижня молитви, святкування, єдності і місії «Від серця до серця» відбувся День молоді Філадельфійської архиєпархії. На свято з’їхалися діти, підлітки та їхні батьки, студенти та молодь з різних куточків США, а також з Канади. Студенти, що співають в хорі Українського католицького університету, також приєдналися до святкувань і своїм співом супроводжали богослужіння.

Розпочалися святкування Божественною Літургією у головній катедрі УГКЦ у США — храмі Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії. Очолив Літургію митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк.

У промові, звертаючись до молоді українською та англійською мовами, владика закликав їх до єдності.

«Я бажав би, щоб ви усвідомлювали свою любов до Бога, яка походить від Його любові. Бо коли ви це знаєте, тоді вам нічого боятися і ви можете відважно йти вперед». Проповідник нагадав, що апостол Петро був простим рибалкою і часто не розумів засадничих речей, які пропонував Ісус, але силою Святого Духа став інструментом для поширення Доброї Новини.

«У нашій спільноті є стільки багатства — вишивка, пісня. Ми можемо піднятися на Майдан, але щось навіть незначне може внести протистояння, непорозуміння. Дорога молоде, маємо бути разом. Знайте, що Церква з вами, бо найважливіше — це віра. Господь питає: „Чи любиш мене так, як люблю Я тебе“? Отож, будьте разом у вірі і любові до ближнього, не зосереджуйтеся на долях інших, не осуджуйте, будьте відкритими до спілкування, майте чисте серце і спілкуйтеся від серця до серця».

Окрім цього, владика Борис наголосив: «Ви не є майбутнє Церкви, ви — Її теперішнє».

«Майже всю службу я тримав жезл владики, але зовсім не втомився. Навпаки це було цікаво», — поділився семирічний Юрко Пітула.

Всю молодь, яка прибула на урочистості, розділили на вікові групи: дошкільнята, діти, юнацтво, молодь. Кожна група мала свою окрему євангелізаційну програму з елементами гри для наймолодших і цікавими дискусіями для старших.

«Такі події дуже потрібні. Як сказав Тарас Шевченко: „І чужого научайтесь, і свого не цурайтесь“. Батьки і діти мають можливість знайомитися один з одним, підтримувати стосунки. Наші діти мають можливість зрозуміти, що українська мова — це не лише мова спілкування у родині, це не лише мова, якою говорять тато з мамою», — розповідає Володимир, який з дружиною і двома дітьми (були у різних вікових групах) приїхав на День молоді з Нью-Йорка.

Учасниця групи юнацтва Андріана Васьків, яка з батьками прибула до Америки три роки тому, говорила про важливість проведення Дня молоді задля збереження національної і духовної традиції: «Я вже влилася сповна в американське середовище, тому дуже важливо, щоб в Церкві ми мали такі події. І вони мають бути щорічними, традиційними. Це дає можливість згуртувати нас, українську греко-католицьку молодь, не закрити перед нами Україну, допомагає нам підтримувати контакти. Це так само діє, як і українська школа тут, на Лонг-Айленді. Американці сповідують різні релігії, а ми тут, українські греко-католики — монолітні у своїй вірі».

Марія Шарон з Пітсбурга розповіла, що для неї основним здобутком Дня молоді було зустрітися з однолітками-однодумцями та поділитися своїм досвідом. «Цей день для мене багато означає. У нас була чудова Літургія і ми могли багато навчитися. І просто приїхати сюди з нашою парафією — це пригода», — розказала її сестра Марта.

«Від самого початку формування програми привітання нового митрополита Бориса, зустріч дітей та молоді була в центрі нашої уваги. Ми хотіли промовити до сердець наймолодших. І приємно, що більше 300 дітей та молоді відгукнулися на запрошення», — зауважив єпископ Пармської єпархії владика Богдан Данило.

Він розповів, що особливо зворушливим був Чин єлеопомазання, у якому взяли участь і діти, і старші, а проводили сім єпископів. Особливістю дня також стала молитовна процесія околицями катедри, під час якої учасники відвідали відпустовий центр святого Джона Ньюмана, латинського архиєпископа Філадельфії.

Натомість, владика Борис Ґудзяк зазначив: «Зцілення не може бути саме по собі. Ми потребуємо Бога, щоб зцілитися. Особливо це важливо, коли в Україні йде війна і гинуть наші військові. Вести когось до зцілення — це особлива місія Церкви», — сказав у промові владика Борис.

«Церква має бути близько до людей, ми маємо відкриватися на Бога і ближніх, на наших сусідів, виходити і ділитися новиною про воскресіння», — так прокоментував вихід в місто владика Борис. Варто зауважити, що тиждень «Від серця до серця» з нагоди початку його служіння мер проголосив також на загальноміському рівні.

У вечірніх розважаннях владика Борис разом з Марічкою та Юрком Худиками з Чикаго, представляючи «людську трійцю», говорили про важливість молитви та радість буття разом.

День молоді закінчився концертом Брії Блессінг і Тараса Чубая та імпровізованим матчем американського футболу, у якому команди суперників очолювали владика Борис Ґудзяк та о. Петро Ґаладза, директор Інституту митрополита Андрея Шептицького (Торонто, Канада).

«Це гарний початок, щоб об’єднуватися навколо митрополичого осідку і бути разом, відроджувати зустрічі „від серця до серця“», — зауважив владика Богдан Данило.

Фото: Мар’яна Карапінка
За матеріалами Релігійно-інформаційної служби України та Департаменту інформації УГКЦ