Сьогодні у Львові презентували першу біографію Блаженнішого Любомира

21 вересня 2019

Участь у презентації книги авторства Оксани Климончук, взяв Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав. Також презентували друге видання книги Блаженнішого Любомира «Про гріхи й чесноти» відразу чотирма мовами.

Сьогодні у Львові презентували першу біографію Блаженнішого Любомира

Біографічна книга має назву «Любомир Гузар», входить у серію «Видатні українці» і робота над нею тривала півтори роки:

«Це перша офіційна біографія Блаженнішого Любомира і вона написана на основі спілкування з його родичами, з людьми, які співпрацювали з ним, і навіть жили під одним дахом. І також тло — це його особисті спогади про своє життя. Також це біографія, яка зачіпає його родовід. І коли ми дізнаємося про його прародичів, то розуміємо, що те, що Блаженніший Любомир став таким — це закономірно, бо у нього у родині було дуже багато священників. І ця проукраїнськість, любов до своєї Церкви, вона плекалася і передавалася із покоління у покоління».

При підготовці книги авторка багато спілкувалася із Блаженнішим Святославом.

«Блаженніший Любомир — це була особа, яка заклала підвалини нової цивілізації. У нашому українському домі ми маємо завжди образ Кобзаря, який незрячий, але є такою особою, яка є голосом сумління нашого народу. Тому кобзарів так з одного боку любили і слухали, а з іншого — переслідували і нищили. Блаженніший Любомир був Кобзарем нашого часу. І він фактично залишив нам підвалини нової цивілізації, яку я назвав тоді „Цивілізація Любомира“: любові і миру. І ми ще до кінця не усвідомили всіх перспектив, які у своїй мудрості намалював перед українцями Третього тисячоліття Блаженніший Любомир. Тому дуже дякую, що ми про нього пам’ятаємо. І я переконаний, що не одна книжка буде написана», — підкреслив Блаженніший Святослав.

Другим виданням, яке презентували, була книга Любомира Гузара «Про гріхи й чесноти» одразу чотирма мовами: українською, англійською, французькою та російською. Упорядником також була пані Оксана Климончук.

«Це видання, яке зараз презентуємо, доповнене і проілюстроване додатковими малюнками. І думаю діти, які малювали теж зрадіють, що будуть тут представлені. Те про що говорить Блаженніший Любомир, тут про наші чесноти і вади на кожен день, він це справді дуже особисто це переживав. І коли ми починали тільки працювати над цією книгою, ми до кінця не розуміли, що з цього вийде, але після нашої другої, чи третьої зустрічі він сказав: „Ви знаєте, я ще більше почав до людей уважно прислухатися. Як я себе поводжу, як інші люди поводяться і наскільки це важливо, коли хтось приходить до тебе і як себе поводить“. І Блаженніший був дуже уважний до кожної особи. Не було такого, що ти прийдеш до нього з якимсь питанням: більшим, чи меншим і він тебе не прийме, не пошанує. Це був особистий етикет», — наголосила пані Оксана Климончук.

Додамо, що за словами присутніх на презентації, це далеко не останнє видання біографії Блаженнішого Любомира. Попереду багато роботи і хтозна, можливо на наступному Форумі видавців ми побачимо ще більшу за обсягом біографічну книгу.

За матеріалами Оксани Бабенко для релігійного інтернет-ресурсу «Духовна велич Львова»