«Сьогодні Христос розп’ятий у тілі розп’ятої України», — Блаженніший Святослав

24 березня 2023

У таїнстві Великого посту українці, як християни, мають унікальну відповідь на запитання про те, чи є Бог поруч, коли нас щодня убивають. Дух українського народу незламний, адже в такий важкий час ми усвідомлюємо, що вся довіра — у Божих руках.

«Сьогодні Христос розп’ятий у тілі розп’ятої України», — Блаженніший Святослав

Про Великий піст крізь призму жорстокої війни розповів Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав в інтерв’ю для хорватського католицького видання «Glas Koncila». Про це інформує Департамент інформації УГКЦ.

Рани нашого народу — це рани Ісуса Христа

Блаженніший Святослав розповів, що в таїнстві Великого посту війну в Україні християни сприймають по-особливому. Маючи перед очима образ Господа Ісуса Христа, який став людиною, ми можемо визнати, що наш Господь був убитий і серед убитих у масових похованнях. Рани нашого народу — це рани Ісуса Христа.

«Віддаючи шану цим тілам, я віддавав шану своєму Господеві, готовому прийняти наш біль під час війни», — зазначив Глава Церкви.

Предстоятель зауважив, що Бог завжди перебуває серед нас навіть у найжорстокіші моменти — Він стає безхатьком разом із біженцями і страждаючим разом з усією Україною. І тому, служачи нині кожному потребуючому, ми служимо Ісусові Христу.

«Сьогодні, особливо в часі Великого посту, ми вшановуємо розп’ятого Господа, Його страждання заради людства. Але мушу сказати, що сьогодні Христос розп’ятий у тілі розп’ятої України», — наголосив Блаженніший Святослав.

Наш народ воскресне разом із Христом

Окрім цього, Глава Церкви зазначив, що ми, як християни, повинні продовжувати йти до воскресіння, незважаючи ні на що. Навіть попри те, що багато людей в Україні сказали б, що ми переживаємо Великий піст уже понад рік, варто вірити, що наш народ воскресне разом із Христом, бо ж і розп’ятий з Ним.

«Ми віримо у воскреслого Христа, а Пасха означає, що Господь іде Україною, іде серед нас та з нами і Його присутність змінює історію», — зауважив Блаженніший Святослав.

Обов’язок християнина сьогодні — показати обличчя Бога

В інтерв’ю Предстоятель УГКЦ згадав про священників, монахинь і членів релігійних орденів, які пережили звірства російської окупації: «Всі вони говорили, що в дуже болісний момент цього досвіду відчували, що це був найсильніший досвід Божої присутності». Обов’язок християнина сьогодні — показати обличчя Бога, присутнього тут.

«Так ми являємо Бога, розділяючи життєві печалі з тими, хто страждає, поранений, у відчаї, живе у страху. Я би сказав, що вказати на це джерело життя серед нас допомагає містичний досвід тих наших священників, які пережили найстрашніші жахіття війни», — зазначив Глава Церкви.

Предстоятель наголосив на стійкості нашого народу. Прикладом чого назвав людей, які щодня відновлюють електрику чи водопостачання, знаючи, що росіяни знову завдадуть удару. Це — свідченням віри в те, що життя візьме гору над руйнуванням.

«Я часто говорив, що спільний досвід усіх конфесій — це досвід пасхальної радості, навіть на тлі болю і руйнувань, з якими ми стикаємося щодня. Ми відбудуємо Україну, наші міста, загоїмо рани. Чому? Бо Христос воскрес!» — зауважив Блаженніший Святослав.