«Сьогодні Господь Бог запрошує нас світити на світ Його світлом надії», — Глава УГКЦ у Зарваниці

14 липня 2024

Тут сьогодні давайте разом переживемо досвід Божої любові, зокрема у Святих Таїнствах Христової Церкви. Приймімо Тіло і Кров нашого Спасителя у Тайні Євхаристії і подивімося на світ світлим Божим оком. До цього закликав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді в неділю, 14 липня, під час Всеукраїнської прощі до Зарваниці.

З Главою Церкви співслужили владики УГКЦ з України та всього світу. Божественна Літургія у Зарваниці цьогоріч є також урочистим завершенням Синоду Єпископів УГКЦ. Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.

«Ми разом тут бачили, як наша Церква є наче материнським лоном, яке об’єднує українців в Україні і на поселеннях, є простором солідарності і обміну дарами, взаємної підтримки та помочі, без яких сьогодні Україна не може встояти», — зазначив Предстоятель.

Передовсім Глава Церкви привітав усіх паломників, що прибули на прощу до Марійського духовного центру «Зарваниця», зазначивши, що в цьому чудотворному місці кожен досвідчує Божу присутність. Варто зазначити, що цьогоріч на Всеукраїнську прощу до Зарваниці прибуло близько 30 000 паломників.

Блаженніший Святослав, тлумачачи уривок з Євангелія, підкреслив, що «справжня Добра Новина, яка стукає сьогодні до наших сердець із Божого Слова — це благовістя про те, як Бог дивиться на нас світлим оком».

Предстоятель пояснив, що світле око — це Боже око, що сяє на нас, даючи нам свою любов та вливаючи в наші серця Святого Духа. А Божа любов — це зміст і джерело людської надії.

За його словами, кожна людина є носієм та світильником Божого слова. Християни мають унікальну можливість набратися Божого світла і світити на інших людей.

«Коли ми дивимося на світ, на людей, на самих себе Божим поглядом любові, тоді і ми маємо світле око, — пояснив Патріарх і додав: — Коли ми дивимося на іншу людину і думаємо, що би їй дати, як її любити, тоді наше око, по відношенню до неї, є світлим».

«Сьогодні всіх нас сюди покликала Богородиця, щоб ми пережили досвід Божої любові до нас, щоби тут, у сповіді, лишили всі свої тягарі, в руки нашої Небесної Матері віддали всі свої болі, сльози. Вона сама особисто сьогодні, зараз, готова все це взяти від нас, а передати нам світло Божого життя», — наголосив Блаженніший Святослав.

Цитуючи Тараса Шевченка, славетного українського пророка, проповідник пояснив, що російський загарбник «не лише сам на нас дивиться своїм чорним оком, але хоче за собою потягнути Україну в ту домовину, яка для нього приготована».

«Ми сьогодні хочемо, щоб та сила Божа у всій своїй повноті проявилася у тілі змученого, зраненого народу. Бо саме з тої сили Воскреслого Христа променує для нас надія. У ній є секрет нашої непереможності, невмирущості, стійкості нашого духа. Саме звідти світить світло на перемогу над неситим оком російського загарбника», — підкреслив Предстоятель.

«Мати Божа, рятуй Україну, рятуй кожного з нас! — завершив молитвою Блаженніший Святослав. — Богородице, з Тобою і в Тобі наш народ крокує до дня перемоги добра над злом».

Наприкінці Літургії Боже благословення спільно з Главою Церкви уділили звільнені з російського полону священники-редемптористи о. Іван Левицький та о. Богдан Гелета.

Опісля ректор великого відпустового Марійського центру в Люрді (Франція) отець Мішель Дубан висловив солідарність з українським народом та подарував статую Богородиці Люрдської: «Хочу висловити підтримку від всіх нас, які служимо в Люрді, у цьому святому місці — від всіх священників, працівників та української парафії у Люрді. Висловлюю вам підтримку від всіх, які вірять в Христа, у цей час, коли ви переживаєте великі випробування».

Отець Мішель ДубанОтець Мішель Дубан

Як ми повідомляли, Всеукраїнська проща до Зарваниці розпочалася в суботу, 13 липня, ходою паломників зі свічками від парафіяльного храму Зарваниці до місця об’явлення Богородиці. Відтак на площі перед базилікою відбувся Молебень до Матері Божої, який очолив Блаженніший Святослав. Проповідь виголосив владика Богдан Дзюрах.