«Сьогодні через оздоровленого паралітика Христос каже мені і вам: Встань! Візьми і йди!» — Блаженніший Святослав у неділю Розслабленого

8 травня 2023

Сьогодні сила воскреслого Христа, яка через наш віруючий народ оновляє Україну, виходить далеко поза межі лише українського народу. Можливо, багато хто з вас зауважив, що в тих останніх днях, коли весь світ дивився на коронацію англійського короля в Лондоні, кольорами цієї коронації були синьо-жовті кольори українського прапора. Колись Англія завойовувала країни, а сьогодні Україна «завоювала» Англію своєю силою, рішучістю, імпульсом, який виходить з України і передається цілому світу.

Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у неділю розслабленного. З Главою Церкви співслужили єпарх Сокальсько-Жовківський владика Михайло Колтун, куріальний єпископ Києво-Галицького Верховного Архиєпископа владика Степан Сус, єпископ-помічник Київської архиєпархії владика Андрій Хім’як та духовенство. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

У сьогоднішній недільній проповіді Блаженніший Святослав, підкресливши значення води у житті людини, яка, за його словами, перша отримує життєвий імпульс від свого Творця, звернув увагу на потребу для України нового імпульсу життя, який походить від воскреслого Спасителя. А також запевнив, що саме сила Воскреслого через пульсування воскресіння і життя у лоні Христової Церкви відродить лице української землі.

Коментуючи уривок сьогоднішнього Євангелія про розслабленого, проповідник також ствердив, що слово «вода» у Святому Письмі має ще глибше значення. Позаяк вода є символом життя. Про неї згадується у перших рядках Священного Писання.

«Вода першою отримала імпульс, який Творець надає творінню. З нею повстає все. Вода там, на тих перших сторінках Святого Письма, означає творче лоно Матері-Землі, з якої Господь виводить усе, що живе. Усе, що існує. Вода начебто першою отримує імпульс, творчу іскорку життя, яку потім передає усьому, що з неї виходить», — пояснив архиєрей.

Продовжуючи роздуми над уривком тексту, Патріарх звернув увагу на цікавий факт: паралітик лежав біля купелі 38 років, що було цілим життям.

«Паралітик ціле життя там пролежав. Ціле життя чогось чекав. Чекав, коли зрушиться вода. Чекав якогось імпульсу, який непросто його зробить здоровим, а дасть йому нове життя […] Він чекав і дочекався. Бо тим, хто дає імпульс до нового життя є сам Господь Ісус Христос», — наголосив Предстоятель.

Відтак Глава УГКЦ зауважив, що в цьому євангельському читанні є глибоке пояснення Таїнства хрещення.

«Ця купіль Хрещення є лоном Церкви-Матері. Вона народжує нас до нового життя у водах святого Таїнства Хрещення. Над тими водами ширяє не ангел, але Дух Святий. Там Слово Боже дарує людині нове життя у Христі», — сказав він.

І додав: «Нове життя означає нову дію, новий імпульс не тільки для його тіла, а для того світу, для суспільства. Це через нього і через його нове життя Господь Бог кличе до Таїнства Хрещення людей усіх часів і усіх народів […] Через оздоровленого паралітика Христос каже мені і вам: Встань! Візьми і йди!»

Також Отець і Глава УГКЦ переконаний, що сьогодні українцям, зраненим війною, вкрай необхідно нового імпульсу життя, який походить від Воскреслого Спасителя.

«Ми питаємо сьогодні: Господи, чи є та людина в Україні, яка відбудує наші міста і села? Ми маємо ту людину? Як цікаво! Сам Господь сьогодні втілюється в тих людей, які отримують від нього силу нести нове життя, силу жити і перемагати. Та сила, сила Воскреслого через пульсування воскресіння і життя у лоні Христової Церкви і відродить лице української землі», — додав Блаженніший Святослав.

На завершення Божественної Літургії Блаженніший Святослав привітав паломників зі Сокальсько-Жовківської єпархії, а також проголосив відкриття особливого періоду для Патріаршого cобору — святкування його першого десятиліття.

«Цим паломництвом ми можемо найкраще виразити почуття своєї віри і захоплення через Воскреслого Христа через радість Пресвятої Богородиці, яка не перестає її ділити з нашим світом. Це Богом дарований час нашого життя для того, щоб прийняти і виразити це Боже натхнення. Тут ми найкраще можемо виразити нашу любов до Церкви, до вас, наш батьку!», — сказав владика Михайло Колтун.

Опісля Божественної Літургії Сокальсько-Жовківська єпархія провела великодні гаївки біля Патріаршого Собору.

Фото: Олександр Савранський