«Сьогодні Боже Дитя говорить до всіх нас: «Не бійся!»: Різдвяне послання владики Миколая Бичка
Правлячий архиєрей Мельбурнської єпархії Святих верховних апостолів Петра і Павла для українців-католиків візантійського обряду в Австралії, Новій Зеландії та Океанії владика Миколай Бичок напередодні Рождества Христового звертається до усіх вірних та людей доброї волі із душпастирським посланням.
РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ
владики Миколая Бичка,
єпарха Мельбурнської єпархії Святих верховних апостолів Петра і Павла
«Слава во вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління!»
(Євангеліє від Луки 2, 14)
Христос Рождається! Славімо Його!
Дорогі у Христі!
Ми як християни третього тисячоліття в черговий раз готуємося зустріти Христа у вигляді малої дитини. Здається, що і зараз ми стаємо свідками чогось надзвичайного. І тоді цілий світ готувався до чогось нового. Годі було це усвідомити вповні навіть самій Пресвятій Богородиці. Проте, подиву гідним є приклад Матері Ісуса, оскільки вона згоджується з майбутнім, якого не знає.
Марія і св. Йосиф знали про особливу місію Божого Сина, заповідану багатьма старозавітними пророками. Пресвята Родина крокувала до Вифлеєму, сповнена любові, віри і надії на Бога. Але по-людськи вони були стривожені, що не знайдуть вчасно житло та не зможуть в належний спосіб подбати про Дитину. Незважаючи на всі випробовування — це не зашкодило їм сповнити те, чого просив від них Бог.
Наше життя так само може наповнювати страх перед майбутнім, перед самотністю, перед «незрозумілою» Божою дією у нашому житті, тощо… Саме страх є часто каменем спотикання в духовній мандрівці. У події Благовіщення ангел промовляє до Марії такі слова: «Не бійся!». Ці самі два слова чує св. Йосиф в часі сну. Зрештою, сам Христос, звертаючись до народу, часто промовляв: «Не бійся!». Сьогодні Боже Дитя говорить до всіх нас: «Не бійся!».
Ми долаємо інколи тисячі кілометрів, шукаючи Бога. Мрією багатьох віруючих людей є відвідати місце народження Христа у Вифлеємі. Але для того, щоб зайти до Церкви Різдва Христового — потрібно схилитися або стати на коліна. Саме через це можна зауважити, що бруківка в цьому місці є добряче протерта, з видимими заглибинами від ніг мільйонів прочан. Як не дивно, цей вхід називається Дверима Смирення. Бог принизив себе, щоб стати такою ж людиною як і ми; Він згодився прийти до людей полюбивши їх до кінця — аж до смерті на хресті.
Віднайти Бога на дорогах свого життя — це є місія кожного із нас. Де є Бог? Саме із таким відвічним запитанням сьогодні багато людей звертаються, шукаючи відповіді на сучасні виклики в житті. Де є Бог, що допустив пандемію коронавірусу, від якої померло декілька мільйонів людей? Де є Бог, що кожного дня багато людей відчувають голод від нестачі продуктів харчування? Де є Бог, що у різних частинах світу є збройні конфлікти, які забирають людські життя. Де є Бог, коли людина стикається із невиліковною хворобою? Де є в цьому всьому Бог?
Бог є там де є людина. Він приходить до нас як Мале Дитятко, яке всі ми спроможні пізнати — Ісус стає одним з нас. Бог прийшов безпомічним у світ, щоб допомогти нам; Бог прийшов у світ як людина, яка відчуває голод, несправедливість, людське горе та смерть.
Сьогодні, ми, вдивляючись у це новонароджене Дитятко, дозвольмо прийти Йому в наше життя. Як ми можемо відгукнутися на Його прихід? Приблизно так само, як вчинили це Марія і Йосиф: вони слухають, вірять і люблять. І нам слід слухати Божий голос, який промовляє до нас зі сторінок Святого Писання; нам потрібно плекати, оберігати свою віру та постійно зростати у ній; нам потрібно любити Бога і ближнього, як Він цього навчає.
Нехай Народження Божого Сина принесе для нас світло Вифлеємської зорі, освітлюючи будні нашого життя; сповнить радістю Пресвятої Родини, наповнюючи наші серця надією на майбутнє; щоб ми прославляли Дитятко-Ісус, співаючи разом з ангелами: «Слава во вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління!».
Христос Рождається! Славімо Його!
Благословення Господнє на Вас!
МИКОЛА БИЧОК, ЧНІ
Єпарх Мельбурнський
Дано в Мельбурні,
при Катедральному Соборі Свв. Апп. Петра і Павла,
в свято Входу в Храм Пресвятої Богородиці,
4 грудня 2021 року Божого.