«Слухати. Служити. Супроводжувати»: вийшов повний цикл відео про служіння медичних капеланів у львівських лікарнях

5 жовтня 2022

Вийшов повний цикл відеопроєкту «Слухати. Служити. Супроводжувати» про медичних капеланів, які служать у лікарнях Львівщини, який стартував у червні з нагоди Дня медика.

Відео побудовані у форматі інтерв’ю-розповідей, вони розкривають суть служіння медичного капелана. Сюди увійшли свідчення лікарів, пацієнтів, їх родичів і самих священників. Про це повідомляє пресслужба Львівської архиєпархії УГКЦ.

Проєкт створений з благословення архиєпископа і митрополита Львівського Ігоря Возьняка і за підтримки єпископа-помічника Львівської архиєпархії владики Володимира Груци.

Відео можна переглянути на youtube-каналі та у facebook Львівської архиєпархії.

Короткий огляд відео:

1. Вступ

Місія медичного капеланства є «Слухати. Служити. Супроводжувати». Про те, який зміст Церква вкладає у ці поняття — владика-помічник Володимир (Груца), сестра Севастіяна Карвацька, голова Патріаршої комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я сестра і референт у справах душпастирства охорони здоров’я о. Тарас Гадомський.

На Львівщині є 27 капеланів у 28 лікарнях області. Чим вони займаються щодня, чим можуть бути корисними людям, які опинилися у лікарняних стінах і чому Церква прийшла до них — детальніше у відео.

2. Новояворівська районна лікарня імені Юрія Липи

Отець Ігор Грет пам’ятає про пацієнтку, яка довго лежала в реанімації, а відтак у неврології, через роки вона телефонує своїм лікарям і лікарняному духівнику і не втомлюється дякувати. От і зараз тут так заведено, що отець приходить до хворих і їх лікарів перед операціями.

3. Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр

Отець Михайло Шкрабінець прагне стати вухом для тих, хто страждає. «З дітьми то трохи інакше, з ними треба просто побути, побавитися», — каже він. Тут діти перебувають на тривалому лікуванні і потребують супроводу весь цей час. Так само батьки потребують підтримки через хворобу дитини. Буває так, що лікування триває роками. «коли мене запитують, чому так сталося. Наводжу людей на думку, що з тим далі буде, яке це значення має в моєму житі», — ділиться отець.

4. Міська дитяча клінічна лікарня м. Львова

Отець Олександр Руденко приходить зранку на Богослужіння. Він ставить собі за мету бути доступним для людей, щоб підвести до шляху, яким має йти людина. Тому залишається поруч з батьками малечі і персоналом.

5. Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги

Отець Степан Шафран сам став пацієнтом своєї лікарні: у нього було 65 % ураження легенів коронавірусною хворобою. «Сам відчув, як Бог дає людині шанс очиститися», — каже він. Зараз він заохочує рідних пацієнта вчасно звертатися до каплиці про молитву.

6. Центр Легеневого Здоров’я

День медичного капелана о. Івана Соколовського розпочинається зі сповіді, далі — Літургія і Причастя хворих. На переконання капелана, його робота полягає не лише у богослужінні. «Думки інакші тепер», — зізнається щиро пацієнт після сповіді і збирається одужувати, садити город і допомагати онукам.

7. Пологовий клінічний будинок № 1 м. Львова

Отець Дмитро Гриник каже, що в них не лікарня, а храм, в якому народжуються діти. Якщо в інші лікарні люди приходять, щоб чогось позбутися, то сюди, щоб отримати. Свого часу кплицю освятив о. Василь Вороновський. Тепер тут щодня майбутні мами, жінки, які вже народили, їх родичі і персонал лікарні. Двічі на тиждень — богослужіння. А ще тут є традиція — принести ангелятко на знак вислуханої молитви про здорове дитятко.

8. Яворівська центральна районна лікарня

«При знайомстві з о. Миколою я навернулася», — каже одна з прихожанок лікарняної каплиці. Отець Микола Добруцький каже, що нічого надзвичайного не робить. «Перше, я роблю, коли приходжу — я молюся. Лікарня — це місце, де ти даєш і де ти приймаєш», — скромно зізнається отець. Тут є пологове відділення, тому так багато молодих жінок при надії, яких чекає операційне втручання, відділення реанімації новонароджених, де чимало батьків малечі. Отця просять про молитву навіть коли їх пацієнта переводять до іншої лікарні, щоб по дорозі все було добре. У Яворівській лікарні завжди є люди, які не мають грошей на ліки, тому каплиця може стати містком між ними і здоров’ям.

Переглянути сюжети можна за хештегом #медичнікапеланиЛА #Слухати_Служити_Супроводжувати