Шпиталь імені митрополита Андрея Шептицького провів галавечерю на підтримку мрій невиліковно хворих дітей

27 листопада 2019

Шпиталь Шептицького провів галавечерю і благодійний концерт на підтримку проєкту «Зіркова карета» для здійснення мрій невиліковно хворих дітей.

«Цей проєкт буде скерований на здійснення бажань дітей, час життя яких обмежений. Цей задум вкорінений в історії Шпиталю Шептицького, бо Шпиталь понад два десятки років розвиває напрямок паліативної медицини. І дотепер ми скеровували нашу увагу на дорослих пацієнтів. Ми спочатку відкрили стаціонарне відділення, опісля збільшувалася кількість паліативних ліжок. Сьогодні ми вперше торкаємося теми паліативної медицини саме дитячої, хочемо звернути увагу нашого суспільства на те, що відбувається з людиною наприкінці життя, які є її думки емоції. Ми переконані в тому, що здійснення бажання — це певний знак до людини від батьків. Передісторія цього проєкту пов’язана з багатьма особами і релігійними спільнотами», — розповів директор благодійного фонду «Шпиталь Шептицького» отець-доктор Андрій Логін.

До благодійної вечері долучилися десятки людей з добрим серцем. Окрім вечері, також відбувався концерт. У програмі були виступи гуртів «МЕРІ», «Навігатор», «Franko Band», Соломії Чубай з гуртом «Джалапіта».

Ведучою вечора була Соломія Вітвіцька. У коментарі виданню «Духовна велич Львова» пані Соломія наголосила на важливості добрих справ: «Я часто долучаюся до благодійних ініціатив, тому що це потрібно людям, які через стан здоров’я не можуть заробляти коштів, наприклад, це маленькі діти, батьки яких теж не можуть фінансово їх підтримати. Насправді — це моя справа життя».

Про особливості проєкту «Зіркова карета» розповіла його координатор Христина Келеман: «Переважно проєкт скерований на дітей, які перебувають у лікарнях, але також на тих дітей, що перебувають вдома. Немає схеми, як відбуватиметься виїзд. Але є конкретний алгоритм наших дій. Це робота психолога, який проговорить усі нюанси з родиною та дитиною і те місце, куди дитина хоче поїхати, буде здійснена робота всієї команди (соціальний працівник, психолог і медик), яка супроводжуватиме дитину під час виконання бажання. Ми плануємо що це будуть виїзди по Україні, але розглядаємо і можливість виїзду за кордон».

Запустити проєкт «Зіркова карета» планують на свято Святого Миколая.

Довідка

Проєкт «Зіркова карета» – це спосіб сповнити «останнє» бажання вмираючої людини, дорослої і не дуже. Відвідати рідну домівку, театр, стадіон чи інше «місце радості», зустріти ще раз важливу в житті людину, сказати несказане або просто бути поруч і насолоджуватися. Все це стає можливим завдяки благодійній ініціативі Шпиталю Шептицького «Зіркова карета». Цей проект допомогає вмираючому повернутися на заповітне місце і відчути незриме для усіх окрім нього – емоції і спогади, які злагіднюють біль і страждання, утверджують почуття гідності, і скріплюють дух перед обличчям близького переходу.

Сучасний автомобіль екстренної медичної допомоги, фахівці, які дбають і супроводжують до заповітного місця, забезпечують медичну підтримку і психологічний комфорт, організатори, які заздалегіть готують маршрут до найменших дрібниць, благодійники, які підтримують фінансово можливість сповнення заповітного бажання людини в останні дні її життя – все це проект «Зіркова карета».

Про обовʼязки команди проекту:

• Організаційну роботу до сповнення дитячої мрії проводить соціальний працівник Шпиталю (Де? Коли? Як?). Програма узгоджується соціальним працівником з усіма особами, долученими до сповнення мрії по часу і по завданнях;

• Психологічне консультування в рамках приготування до події самої дитини, її батьків, персоналу установи, куди бажає приїхати дитина, родичів або інших осіб, проводить психолог/психотерапевт;

• Для невиліковно хворої особи потрібний постійний медичний супровід (знеболення, киснева маска, тощо). Саме для цього в часі сповнення мрії дитини працюватиме команда екстренної медичної допомоги.

Тривалість проекту: постійно

Частота подій: 2-3 заходи в тиждень

Старт проекту: 19.12.2019

Кількість залучених фахівців: Керівник проекту/психолог, соціальний працівник, лікар екстренної медичної допомоги, фельдшер, водій.

Транспортний засіб: Автомобілі екстренної медичної допомоги Merzedes-Benz 319, 419

Місця проведення заходу: театри, кінотеатри, музеї, місце роботи, улюблені місця проведення дозвілля на природі – парки, озера, зустріч з важливою в житті паліативного пацієнта людиною, колективом, інше місце вибране паліативним пацієнтом.

Меценати, які вже підтримали проект:

• Церковне обʼєднання Jahu, м. Біль, Швейцарія, пожертва 13900 Євро на закупівлю автомобіля швидкої допомоги;

• Церковні громади Римо-Католицької Церкви і Євангельської Церкви м. Рітберг, Німеччина, купівля, ремонт і ТО (3000 євро) автомобіля швидкої допомоги;

• Монастир отців Бенедектинців м. Мельк, Австрія, закупівля автомобіля швидкої допомоги 6000 євро;

• Червоний Хрест Ібс на Дунаї, Австрія – передача медичного обладнання для швидких вартістю понад 1000 євро;

• Edem Resort Medical and Spa – безкоштовне користування бенкетним залом і гала вечеря, попередньо не менше 10000 євро.
За матеріалами релігійного інтернет-ресурсу «Духовна велич Львова» та Львівської торгово-промислової палати