Сайт Синоду Єпископів УГКЦ продовжує активно розвиватися

19 лютого 2019

Інтернет-ресурс Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви поповнився новим розділом. Він розповідає про життя і діяльність померлих владик Синоду.

Сайт Синоду Єпископів УГКЦ продовжує активно розвиватися

Сьогодні сторінка представляє постаті тих владик, які здійснювали своє архиєрейське служіння від 1989 року, тобто із моменту легалізації Української Греко-Католицької Церкви. Серед інформації про єпископів можна віднайти життєписи 36 осіб, унікальні історичні фотографії та відеоматеріали, біографічні фільми й заповіти самих архиєреїв. У майбутньому заплановано продовжувати дослідження діяльності наших єпископів у період підпілля, двох світових воєн і аж до початку минулого століття.

У одному із своїх інтерв’ю владика Борис Ґудзяк підкреслив роль історичної пам’яті для розвитку нашого теперішнього суспільства: «Країни, які стабільно розвиваються, не лише економічно, а й культурно та соціально, пам’ятають свою історію, і навпаки — забування про минуле ставить під питання розвиток. Сьогодні, враховуючи всі позитиви європейської спільноти, відчувається, що багато європейців призабули, якою ціною і на якій основі — культурній, моральній — будувалася їхня цивілізація. І помітно, що така амнезія підмиває фундаменти того, що зараз сприймається як належне. У подоланні цієї амнезії важливу роль відіграють українці. Своєю свіжою, до болю оголеною, зраненою тотожністю, яку годі ігнорувати, Україна і українці сьогодні ставлять запитання і європейцям, і росіянам, й іншим народам колишнього Радянського Союзу». Тому, пам’ять про минулих членів нашого Синоду Єпископів — це не тільки дослідження їхньої діяльності у конкретних обставинах, не тільки урок для нас сьогодні та свідчення їхньої непохитності, але й нагода для постійної молитовної пам’яті.

У свою чергу, запрошуємо усіх бажаючих, експертів та знавців історії Церкви в Україні та історії Української Греко-Католицької Церкви зокрема, до спільної праці задля наповнення та висвітлення цієї сторінки буття нашої Церкви. Електронна пошта для спілкування — [email protected]. Окрім цього, будемо вдячні за Ваші відгуки щодо наповнення та діяльності інтернет-ресурсу.

Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ