Салезіянському дому у Києві — 5 років

3 листопада 2023

28 жовтня 2023 року відбулося святкування 5-річного ювілею освячення Салезіянського дому Пресвятої Богородиці — Помічниці християн у м. Києві.

Салезіянському дому у Києві — 5 років

На свято зібралися парафіяни, молодь, отці-салезіяни, зокрема Провінційний настоятель о. Михайло Чабан, СДБ, секретар Провінції о. Андрій Платош, СДБ, а також сестри-салезіянки — с. Малгожата Петрущак, настоятелька Візитатури Східної Європи та Грузії, та с. Наталія Вакулішина, настоятелька київської спільноти сестер-салезіянок. Про це інформує Згромадження салезіян УГКЦ.

Центральною подією була Архиєрейська Божественна Літургія. Очолив її владика Максим Рябуха, СДБ. Саме він близько десяти років виконував обов’язки настоятеля Київської салезіянської спільноти. У цьому домі та з цього дому Господь покликав його до служіння в єпископат. Тут у тиші він проводив свої молитовні дні, в галасі дітей та молоді розділяв радість з Господом. І сьогодні владика Максим, разом з іншими салезіянами, які трудяться для розвитку цього осередку, вдячні Богові, що справа, яка тут зростає і розвивається.

Після св. Літургії відбулося урочисте відкриття і освячення футбольного майданчика, який стане місцем зустрічі та ігор для дітей та молоді.

У межах святкування також був представлений новий настоятель Салезіянського дому у Києві.

Довідка

П’ять років тому, 27 жовтня 2018 року, відбулося освячення дому отців-салезіян у Києві, на вул. Вакуленчука, 34. Це була неймовірно радісна подія для всієї Салезіянської родини, адже салезіянський дух, душпастирська милосердна любов до молоді поступово втілюються у столиці нашої країни.

Салезіянська спільнота існувала у Києві ще раніше, з 2013 року. Довгий час отцям доводилося орендувати помешкання, переїжджаючи з місця на місце. Наявність власного дому відкрила нові перспективи — дала можливість організовувати для молоді формаційні зустрічі, курси салезіянських аніматорів, проводити літні табори та безліч цікавих заходів. А також згуртувати усіх, для кого салезіянська харизма є невід’ємною частиною життя у шуканні Господа. Салезіянський дім не раз ставав місцем гостинного прихистку для різних християнських спільнот Львова, які, прямуючи на Схід України, зупинялися у Києві.

Сьогодні дім Пресвятої Богородиці — Помічниці християн отців-салезіян — це і монастир, і молодіжна ораторія Св. Івана Боско з новозбудованим футбольним майданчиком, і каплиця Пресвятої Богородиці Помічниці Християн, навколо якої згуртовується парафіяльна спільнота.