Єпископи Української Греко-Католицької Церкви перебувають на формаційних курсах у Ватикані

5 вересня 2022

З 1 по 10 вересня 2022 року у Ватикані перебуватимуть єпископи УГКЦ з України та діаспори, які були хіротонізовані за останні три роки. Їхнє перебування в Апостольській Столиці пов’язане з формаційними курсами для нововисвячених єпископів Католицької Церкви, який з огляду на пандемію був тимчасово призупинений.

Перша група складається із близько 150-ти єпископів з усього світу. У неї входять п’ять єпископів з Української Греко-Католицької Церкви: владика Степан Сус, єпископ Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства, владика Іван Кулик з Кам’янець-Подільської єпархії, владика Миколай Бичок з Єпархії Святих верховних апостолів Петра та Павла з осідком у м. Мельбурн (Австралія), владика Аркадій Трохановський з Ольштинсько-Ґданської єпархії (Польща), та владика Петро Лоза з Сокальсько-Жовківської єпархії. Про це інформує пресслужба Ольштинсько-Ґданської єпархії УГКЦ.

У курсі беруть участь також владики з інших греко-католицьких Церков з цілого світу: зі Словацької Греко-Католицької Церкви, Мелхітської Церкви з Сирії з Алеппо, Коптійської Церкви та Сиро-Малабарської Церкви з Індії.

З 1 по 8 вересня вишкіл проходитиме під проводом Конгрегації у справах єпископів, а з 9 по 10 вересня продовження курсу буде відбуватися у Конгрегації Східних Католицьких Церков.

У цьому часі владики візьмуть участь у конференціях, спільних молитвах, а також зустрінуться з представниками Апостольської Столиці. Передбачена також зустріч з Папою Франциском.

У неділю, 4 вересня, учасники вишколу взяли участь у Божественній Літургії, під час якої було проголошено блаженним папу Івана Павла І. Окремо владики УГКЦ відвідають обитель отців Чину Святого Василія Великого та Курію Апостольського екзархат для українців греко-католиків в Італії.