Владика Гліб Лончина відвідав Страсбург, де взяв участь в інтронізації архиєпископа та провів низку зустрічей

24 квітня 2024

У неділю, 22 квітня 2024 року, владика Гліб Лончина, апостольський адміністратор Єпархії Святого Володимира Великого в Парижі (Франція), співслужив святкову месу, під час якої монсеньйор Паскаль Деланнуа, дотеперішній єпископ дієцезії Сан-Дені в передмісті Парижу був інтронізований як 107-й архиєпископ Страсбурга.

Інтронізація нового єпископа Страсбургу

Монсеньйор Паскаль Деланнуа народився 2 квітня 1957 року у французькому містечку Комін, що на кордоні з Бельгією. Здобув вищу освіту з економічних наук у Католицькому університеті Лілля. Після чотирьох років роботи у бухгалтерській фірмі розпочав формацію у духовній семінарії м. Лілль. Висвячений на священника 4 червня 1989 року для дієцезії Лілля, а 12 вересня 2004 року поставлений єпископом-помічником цієї дієцезії. Від 10 травня 2009 року владика Паскаль служив єпископом-ординарієм дієцезії Сен-Дені, що охоплює північні передмістя Парижу. Про це розповідає Служба медіа і комунікації Єпархії Святого Володимира Великого.

Архидієцезія Страсбургу має особливий статут: вона є безпосереднім суб’єктом Святого Престолу, не належачи до жодних церковних провінцій Франції, та функціонує відповідно до особливої угоди (конкордату) між Святим Престолом та Французькою Республікою. У зв’язку із цим монсеньйора Паскаля Деланнуа 28 лютого цього року номінували на архиєпископа Страсбурга одночасно папа Франциск та Президент Емануель Макрон.

У неділю, 21 квітня 2024 року, католики Ельзасу тепло вітали нового архиєпископа на інтронізаційній месі у соборі Страсбурзької Богоматері, на яку прибули численні єпископи та священники, а також Папський Нунцій архиєпископ Челестіно Мільйоре.

Зустрічі із представниками української та міжнародної спільноти

Під час свого візиту з 20 по 22 квітня до Страсбурга апостольський адміністратор відвівав українське душпастирство Страсбурга та мав різні зустрічі.

У суботу, 20 квітня, владика Гліб відвідав сестер-василіянок, що перебувають у Страсбурзі, та висловив подяку пароху храму Сан-П’єр-ле-В’є о. Крістофу Рібасу за надане сестрам житло. Владика також зустрічався із римо-католицьким парохом м. Шильтігайм у передмісті Старсбурґа о. Філіппом Раппом, якому дякував за гостинність, з якою його парафія уже багато років приймає для проживання українського душпастиря Страсбурга.

У неділю, 21 квітня, владика Гліб очолив Божественну Літургію у душпастирстві Святої Анни м. Страсбурга у спіслужінні настоятеля протоієрея Івана Дуфанця, судового вікарія єпархії, а також ієрея Тараса Куртинюка, священика Львівської архиєпархії, і диякона П’єр-Мішеля Фетропа, а після богослужіння мав спілкування із парафіянами.

У понеділок, 22 квітня, владика Гліб мав зустріч за робочим обідом із монсеньйором Марко Ганчі, постійним спостерігачем Святого Престолу при Раді Європи, та з сестрами українського Згромадження Пресвятої родини, які трудяться при цій дипломатичній місії Ватикану. Того ж дня владика Гліб здійснив візит до Постійного Представництва України при Раді Європи, де зустрівся із головою цієї дипломатичної місії п. Борисом Тарасюком, колишнім міністром закордонних справ України. Обидві зустрічі, які були приготовлені українським душпастирем Страсбурга о. Іваном Дуфанцем, були присвячені тематиці війни, міжнародної політики та також державно-церковних відносин.