«Прийміть біженців, перетворіть гнів на мужність»: Глава УГКЦ пояснив, яким повинен бути піст під час війни

18 березня 2022

Прийміть біженців такими, якими вони є, і поділіться з ними всім, чим Господь вас обдарував. Коли ви самі щось не з’їсте, то дайте тому, хто цього потребує. Це стане вашим справжнім постом. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав в ефірі програми «Відкрита Церква», присвяченій духовному здоров’ю християнина у час війни.

Відповідаючи на запитання про піст у воєнний час, Предстоятель зауважив, що тут мова йде не так про їжу, як про вправи над самим собою. Про це інформує Департамент інформації УГКЦ.

«Ми говорили про те, як гнів перетворити на мужність. Це і є піст. Якщо вам вдасться принаймні трохи перетворити свій гнів на мужність, стримувати невпорядковані емоції і відтак перетворити їх на силу протистояння ворогові, ви правильно постите», — сказав Глава Церкви.

За його словами, піст — це насамперед правильне ставлення до матеріальних благ: їжі, одягу, побуту, всього, що людину оточує. Блаженніший Святослав наголосив, що, перебуваючи в нових обставинах, своє сприйняття потрібно постійно оновлювати. Наприклад, воїну важливо харчуватися відповідно до потреб його організму, а біженцю — правильно ставитися до того, що є в його розпорядженні.

Архиєрей пояснив, що важливим елементом правильного посту є добре ставлення до іншої людини, і пригадав слова Івана Золотоустого, який навчав, що нема особливого змісту не їсти м’яса, якщо при цьому їсти одне одного.

У програмі Блаженніший Святослав звернувся до жителів Центральної та Західної України із закликом бути гостинними до біженців.

«Мені так приємно, коли люди відкривають не тільки свої домівки, а й свої серця перед людьми, які змушені покинути свій дім і місто, рятуючись від війни. Прошу всіх, хто нас слухає: прийміть ваших братів і сестер! Не картайте їх за те, що вони, можливо, не так говорять українською, як ви, чи не так глибоко розбираються в істині християнської віри, а чи мають інші політичні переконання, — попросив Глава Церкви і додав: — Коли ви стримаєте суперпатріотичне почуття з поваги до того, хто вихований у зовсім іншому світі, — це буде вашим особливим постом, яким ми відбудуємо глибоку гармонію українського суспільства, а відтак єдність нашого народу».

Глава УГКЦ зазначив, що українці повернуться назад до Києва, Чернігова, Харкова, Маріуполя та інших міст. «Мені б дуже хотілося, — сказав він, — щоб вони привезли туди з собою пам’ять і вдячність добрих галичан, подолян, волинян, які непросто відкрили перед ними свій дім, але подарували їм щось більше, ніж матеріальні достатки — свою повагу і серце, свою любов».

«Це буде справжній піст для тих, хто покликаний прийняти у свій дім подорожнього, нагодувати голодного, напоїти спраглого, одягнути нагого і дати добру пораду тому, хто сумнівається», — додав Предстоятель.