Привітання владики Діонісія Ляховича з нагоди Дня катехита

27 вересня 2019

Владика Діонісій Ляхович, делегат ad omnia Апостольського екзархату для українців католиків візантійського обряду, що проживають в Італії, вітає усіх катехитів та залучених до справи катехизації із Днем катехита, який вірними Української Греко-Католицької Церкви відзначається в останню неділю вересня.

Привітання владики Діонісія Ляховича з нагоди Дня катехита

«О так, коли ти розум зватимеш до себе,
з закликом звернешся до розсудку,
коли шукатимеш його, як срібла,
коли розшукуватимеш його, як схований скарб,
тоді ти збагнеш острах Господній,
тоді знайдеш пізнання Бога»

(Прип. 2, 3–5)

Дорогий катехите! Дорога катехитко!

Щиро вітаю Вас з Днем катехита!

Кожний з нас пам’ятає радісний день в житті, коли Господь промовив саме до мого серця. Нас гріє згадка про той час, коли батьки приводили нас до церкви, вчили молитви, коли ми вперше прийняли в Святому Причасті Господа нашого Ісуса Христа.

Ми відчуваємо як Бог провадить нас в житті; боїмося його втратити, бо відчули Його любов, відчули, що все добро від Нього і хочемо це донести до інших, через Святе Таїнство Сповіді спішимо відновити наші відносини з Богом. Як лоза на виноградині, так ми приєднані вірою до Христа, черпаємо від Нього все необхідне для нашого духовного життя, а відтак і тілесне життя гармонійно розвивається. Наше серце завжди шукає і бачить Світло, тобто Ісуса Христа, який сам про себе говорить: «Я — путь, істина і життя» (Йо. 14, 6).

Також ми пам’ятаємо день, коли з ласки Божої ми були покликані нашу віру втілювати в конкретне життя, свідчити її, плекати та ділитися нею з іншими. Тобто день, коли ми були покликані через священиків до праці в Божому винограднику через працю в катехизації. Навчання дітей Божого слова, Його правд та молитви — одне з найкращих і найпотрібніших служінь в цьому так розбитому світі.

Нехай Господь допомагає вам виконувати цю місію, провадить Вас на цій дорозі посвяти та жертовного служіння, а Пречиста Діва Марія охороняє Вас та дорогих Вашому серцю людей.

У молитві закликаю на Вас Боже благословення!

† Діонісій Ляхович,
делегат ad omnia Апостольського екзархату для українців
католиків візантійського обряду, що проживають в Італії