«Просимо в Господа милості для тих, хто невинно загинув на цьому місці»: У Києві вшанували жертв Бабиного Яру
29 вересня 2024 року, у День 83-іх роковин від початку масових розстрілів, здійснених гітлерівцями у Бабиному Яру, на території Національного історико-меморіального заповідника у Києві відбулася спільна міжконфесійна молитва пам’яті. З благословення Блаженнішого Святослава, від УГКЦ участь у заході взяли владика Василь Тучапець, екзарх Харківський, та владика Андрій Хім’як, єпископ-помічник Київської архиєпархії.
Захід традиційно щорічно організовується Світовим Конґресом Українців і Українським інститутом національної пам’яті у співпраці з Державною службою України з етнополітики та свободи совісті та Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр». Про це пише Департамент інформації УГКЦ.
У молитовному вшануванні, яке має на меті зберегти пам’ять про жертв масових розстрілів, вчинених нацистами у Бабиному Яру під час окупації Києва в роки Другої світової війни, взяли участь представники Церков, духовні лідери юдейських громад, представники органів влади та громадськості. Кожен із представників Церков і релігійних організацій України промовив свою молитву.
«Бог дав людині заповідь — „Не вбий“. І дав її не випадково, а щоби не допустити подібних злочинів, — мовив владика Василь. — Але людина, яка не слухає Божого слова, яка не дотримується Божого закону, здатна на такі злочини і звірства, виправдовуючи їх різними ідеологіями».
«І це відбувалося не тільки тоді, під час Другої світової війни, але це продовжується також і зараз, в час війни, яка триває зараз в Україні. Тому сьогодні ми згадуємо пам’ять тих жертв, — додав єпископ і помолився: — Звертаємося до Господа і просимо Його милості і милосердя для тих людей, які невинно загинули тут, на тому місці».
На завершення свого слова владика Василь помолився, промовляючи Псалом 3: «О Господи, як багато моїх ворогів, багато їх повстали проти мене».
Відтак вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру завершилось хвилиною мовчання та покладанням до Менори лампадок й символічних камінців за єврейською традицією.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ