«Преображення Ісуса Христа — це заклик до нашої переміни», — митрополит Володимир Війтишин на парафії села Пороги
У суботу, 19 серпня, з нагоди храмового празника архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин здійснив архипастирський візит на парафію Преображення Господнього, що у селі Пороги, Солотвинського протопресвітеріату.
На подвір’ї храму митрополита Володимира Війтишина, вітали діти, молодь, вірні та гості храму, а також парох храму о. Іван Стефанишин та запрошені священнослужителі, як інформує Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.
Відтак митрополит Володимир у співслужінні священнослужителів Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ здійснив Чин освячення храму та освятив престіл.
Преображення Ісуса заради скріплення віри
Згодом розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія, у часі якої владика Володимир виголосив проповідь, у якій розповів присутнім про значення сьогоднішнього свята:
«Сьогодні велике свято Преображення Господа нашого lсуса Христа. Щоб скріпити віру у своє Божество, Спаситель показує свою силу і славу в часі, коли преобразився на горі Тавор. Обличчя Спасителя сяяло, як сонце, а одежа побіліла, наче світло (Мт. 17, 2). У тому часі біля Спасителя появились два найважливіші старозавітні пророки Мойсей та Ілля, які розмовляли з Ним. Як тільки святий Петро проказав слова захоплення й радості, в той час ясна хмара огорнула їх, та із хмари стало чути голос: „Це мій Син улюблений, що Його, Я вподобав Його слухайте!“ (Мт. 17, 5). Цим славним Преображенням наш Господь Ісус скріпив у вірі святих апостолів перед тим, як мав бути пониженим, в час своїх страстей».
Преображення та Воскресіння заради людини
Згодом архиєрей додав, що своїми вчинками Господь засвідчує свою жертовність та самовідданість: «Це славне Преображення Господа нашого Ісуса Христа стало благодаттю не тільки для апостолів, але й для усіх нас. На горі Тавор Спаситель обʼявив апостолам і нам, що Він є Всемогутнім Богом, який бере на себе терпіння добровільно, щоб відкупити кожну людину і принести спасіння для усього світу. Як своїм славним Воскресінням Христос Господь засвідчив, що Він є правдивим Богом, так своїм Вознесінням дав доказ того, що свята Церква вистоїть перед усяким намаганням зла, і ніщо не зможе знищити її. Вона перетерпить всі негоди та напади ворогів до кінця віку».
Преображення — заклик до переміни людини
Проповідник вважає, що коли ми розбудимо сильну віру в наших серцях, тоді зневіра та кривди, що завдають терпіння Святій Церкві Божій і нам, перестануть тривожити нас.
«Преображення Ісуса Христа — це заклик до нашої переміни, це заклик до нашого преображення, для зміни до досконалості. Ми зобовʼязані підносити свої душі до Бога, і ведені Ісусом Христом та Його Святою Церквою, маємо перемінитися. Перемінитися, щоби йти у світ та нести світло Христа, нести зміни у суспільство, у відносини з родиною, у сімʼї та до наших ближніх. Молитва має супроводжувати нас на кожному кроці нашого життя, бо молитва перемінює світ і відносини з тими, хто чинить кривду й усякі підступи. Молитва зло перемінить на добро», — наголосив митрополит Володимир.
Прохання про молитву за захисників і захисниць України
Опісля владика закликав присутніх молитися до Бога за нашу Батьківщину, особливо в цей час жорстокої війни. Він просить молитви за наших воїнів, батьків та матерів, синів і дочок, братів й сестер, тих, хто бореться і здобуває волю та незалежність України, віддаючи своє життя на жертовник Батьківщини.
Насамкінець Божественної Літургії архиєрей подякував всім, хто спричинився до зведення святині, а також висловив вдячність о. Івану Стефанишину за духовний супровід парафіян.
Відтак присутні молилися «Боже великий, єдиний», а митрополит Володимир уділив всім своє архиєрейське благословення.
Після цього на подвір’ї храму здійснили освячення води та кошиків з фруктами.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ