Під час проповіді у Коломиї владика Василій Івасюк пояснив значення традиції освячення свічок на свято Стрітення Господнього

4 лютого 2024

2 лютого, коли Церква відзначає празник Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, владика Василій Івасюк, правлячий єпископ Коломийської єпархії УГКЦ, та владика Петро Голіней, єпископ-помічник, здійснили пастирський візит парафії Стрітення Господнього в місті Коломия.

Архиєрейську Літургію єпископам співслужили: о. Роман Кіцелюк, синкел у справах духовенства та священичих родин, а також настоятель храму, о. Віктор Прийдун, єпархіальний економ, о. Сергій Трифʼяк, синкел у справах соціального служіння, о. Юрій Лукачик, судовий вікарій, о. Олександр Федоришин, нотар церковного трибуналу, о. Ярослав Врублевський голова катехитичної комісії, о. Андрій Квік голова комісії у справах молоді, диякон Вʼячеслав Ляшенко та диякон Нестор Нагорняк. Вірні мали можливість приступити до Тайни Покаяння, яке уділяли о. Богдан Марціновський та о. Святослав Васкул. Про це розповідає пресслужба Коломийської єпархії УГКЦ.

На початку Божественної Літургії єпископи здійснили Чин освячення престолу, проскомидійника та тетраподу.

Після євангельських читань владика Василій Івасюк виголосив проповідь. Архиєрей дав богословське пояснення традиції освячення свічок на свято Стрітення Господнього: «Традиція ставити свічки в храмах прийшла з Греції за часів святого Володимира Великого. Нашими предками була отримана християнська віра, ще неподілена. Триєдиний Бог утверджував устрій своєї Церкви і дав наказ Мойсеєві зробити світильник. Світильник дає світло і є свічкою в храмі».

Тож, за словами проповідника, свічка — це добровільна жертва Богу і Його храму. «Жертва — це те, що людина віддає і нічого взамін не прагне отримати. Жертва — це дар вираження нашої любові тому, кому ми цей дар приносимо», — мовив архиєрей.

Владика Василій підкреслив, що наша віра має світити іншим так, як сьогодні світить Стрітенська свічка. «Якщо наше серце затаїло злобу або гнів, то потрібно скоріше прощати й миритися з ближнім, оскільки любов — це чуйне ставлення один до одного», — зазначив архиєрей.

Після Літургії о. Роман Кіцелюк висловив щиру подяку владикам Василію та Петрові, всім присутнім священникам та вірним за те, що взяли участь в Божественній Літургії та розділили спільну радість з нагоди храмового празника. Потім єпарх Коломийський уділив усім архиєрейське благословення через мирування.

Насамкінець владика Петро спільно із священниками здійснив Чин малого освячення води та стрітенських свічок.