Переможцям конкурсу ескізів ордена митрополита Андрея Шептицького вручили Грамоти Отця і Глави УГКЦ

6 жовтня 2019

3 жовтня 2019 року з благословення Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава відбулося нагородження грамотами переможців конкурсу ескізів відзнаки Отця і Глави УГКЦ — Ордена Митрополита Андрея Шептицького. Почесну місію вручення документів Глави УГКЦ здійснив адміністратор Патріаршої курії отець Андрій Максимович.

Оцінюючи ревність для Божої слави та добра Української Греко-Католицької Церкви, внесок у популяризацію імені духовного велетня Церкви і народу — праведного митрополита Андрея, високоповажним авторам ескізних пропозицій висловлено сердечну подяку, визнання і похвалу.

Зокрема було відзначено таких осіб:

Ольгу Шиян — автора ескізної пропозиції, що посіла І місце. Пані Ольга за фахом архітектор. Більше двадцяти років працює головним дизайнером Київського підприємства з розробки та виготовлення нагородної продукції «Герольдмайстер»;

Олександра Лєжнєва та Миколу Чмира (ІІ місце). Пан Олександр — художник-графік, старший викладач кафедри дизайну Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва та дизайну імені Михайла Бойчука, член Українського геральдичного товариства, автор знаків розрізнення військових звань військовослужбовців Збройних Сил України та відзнаки Президента України — ювілейної медалі «25 років незалежності України». Пан Микола — кандидат історичних наук, головний редактор журналу Асоціації колекціонерів військової символіки «Колекціон», член Українського геральдичного товариства, член Комісії державних нагород та геральдики при Президентові України;

Анатолія Шияна (ІІІ місце). Пан Анатолій — заслужений діяч мистецтв України, архітектор. Більше двадцяти років працює творчим керівником Київського підприємства з розробки та виготовлення нагородної продукції «Герольдмайстер».

Нагадаємо, що конкурс відбувався з 1 січня до 10 лютого цього року. До відбору було допущено 13 ескізних пропозицій. Відповідно до умов конкурсу, учасники, які займуть перше, друге і третє місце, отримають Грамоту Отця і Глави УГКЦ, а ескіз, що посяде перше місце, буде використано при виготовлені Ордена митрополита Андрея Шептицького — найвищої церковної нагороди УГКЦ.

Орден митрополита Андрея Шептицького є почесною відзнакою Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви, встановленою для нагородження за видатні особисті заслуги у сферах подвижництва та церковно-державно-суспільних відносин, в яких втілюються цінності та ідеали, які сповідував праведний Митрополит Андрей (1865–1944).

Фото: Устим Хаварівський
За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ