Патріарх УГКЦ: Після 24 лютого стосунки між Церквами покращилися

5 серпня 2022

Після 24 лютого стосунки між Церквами поліпшилися, всі співпрацюють, щоби врятуватися самим та врятувати інших.

Патріарх УГКЦ: Після 24 лютого стосунки між Церквами покращилися

Про це повідомляє Релігійно-інформаційна служба України із посиланням на інтерв’ю італійському виданню «Il Foglio».

«Ми всі змінилися. Можливо, ще не всі зрозуміли, що світу, який існував до 24 лютого цього року, більше немає. Ні росії, ні України, ні Європи, ні інших країн. В один „клік“ ми змінилися назавжди. І якщо міняються стосунки між людьми, то, очевидно, зміняться відносини між людиною і суспільством, людиною і будь-якою спільнотою, зміняться також відносини між Церквами», — сказав першоєрарх.

«Якщо говорити про стосунки між Церквами в Україні, то мушу сказати, що вони справді покращилися, бо ми об’єднались як ніколи досі в ім’я захисту людського життя. Ми бачимо, що всі відмінності, навіть якісь приватні егоїстичні інтереси (які інколи плекають навіть Церкви) тепер відійшли на задній план, на першому місці зараз екзистенційне питання — як вижити разом із нашим народом. Тому ми співпрацюємо», — додав він.

Заради спільної справи об’єднуються представники різних релігій.

«Можливо, пізніше прийде і екуменічний, доктринальний рівень, рефлексія, яка народиться з екзистенційного досвіду, але коли справа доходить до організації, наприклад, зеленого коридору для евакуації та порятунку життя людей, які перебувають у безпосередній небезпеці смерті, то всі об’єднуються: католики, православні, протестанти, мусульмани, юдеї. Всі ми співпрацюємо, щоб врятуватися самим та врятувати інших», — наголосив Патріарх УГКЦ Святослав.