Пастирське послання владики Діонісія Ляховича до вірних з приводу вторгнення Росії в Україну

24 лютого 2022

«Вірю, що серце кожного із нас наповнене не лише переживаннями, але й готовністю до конкретних кроків. Саме тому, стоячи на порозі Великого посту, що є благословенним часом покаяння та навернення, закликаю всіх наших вірних до інтенсивної молитви». Про це зазначив владика Діонісій Ляхович, апостольський екзарх в Італії, у своєму Зверненні до вірних та людей доброї волі.

Prot. N. 103/2022

Пастирське послання

владики Діонісія Ляховича, апостольського екзарха в Італії,

з приводу вторгнення Росії в Україну

«Спасіння праведним від Господа,
Він їхнє прибіжище в час скрути»

(Пс. 37, 39)

Найдорожчі у Христі брати і сестри!

Сьогоднішні драматичні події, пов’язані із неприхованим вторгненням агресора на нашу рідну землю, завдали глибокого болю кожному із нас. Наскільки важко нам прийняти, що наші рідні, родичі та друзі, яких ми залишили в Україні, перебувають в небезпеці смерті. Скільки сліз цього дня скотились материнською щокою?! У цей непростий час випробування повномасштабною війною, я, як Апостольський Екзарх в Італії, якому повірена духовна опіка над українцями-католиками візантійського обряду в Італійський Республіці, та 70 душпастирів Екзархату, які ревно служать вам у різних містах та містечках апеннінського півострова, єднаємось із болем кожного і кожної із вас. Ми разом з вами!

Вірю, що серце кожного із нас наповнене не лише переживаннями, але й готовністю до конкретних кроків. Саме тому, стоячи на порозі Великого посту, що є благословенним часом покаяння та навернення, закликаю всіх наших вірних до інтенсивної молитви. При всіх наших громадах Апостольського Екзархату ми ініціюємо різні молитовні зустрічі за мир у світі та в Україні. У нашому катедральному храмі у Римі молитву за мир ми неодноразово підніматимемо до небес щодня, зокрема, запрошуємо єднатись із нами у щоденному молитовному благанні за мир о 14:30 (як фізично, так і онлайн).

А оскільки християнська віра, яка живиться молитвою, завжди повинна проявлятись також і в конкретних ділах милосердя, запрошую всіх, хто має таку можливість, підтримати наш народ також і матеріально. Для цього, у співпраці з Карітасом України, ініціюємо екзархальну збірку в усіх наших громадах на підтримку українського народу в часі війни. Центральним моментом цієї збірки стане неділя, 6 березня 2022, однак, кожен бажаючий, може зробити свій вклад також і в інший момент, за вказаними банківськими реквізитами (IBAN: IT74 P0503410100000000044187; Одержувач: EsarcatoApostolicoperi fedelicattoliciucraini) чи безпосередньо на руки вашого душпастиря.

В єдності сила народу! Тому, об’єднаймось у молитві за мир і в конкретних ділах милосердя щодо наших страждаючих братів та сестер в Україні! І не втрачаймо надії, адже з нами Бог: «Він житиме з ними, вони ж народом Його будуть, і сам Бог буде з ними, і витре кожну сльозу з очей їхніх; і смерті не буде більше, ні скорботи, ні плачу, ні болю не буде більше» (Одк. 21).

З молитвою та архієрейським благословенням,

† Діонісій Ляхович, ЧСВВ,
апостольський екзарх у Німеччині та країнах Скандинавії