«Пастирі підпільної Церкви»: книга про незламних василіян побачила світ
Книга «Пастирі підпільної Церкви» авторства о. Климентія Стасіва, ЧСВВ, вийшла з друку у видавництві «Місіонер». Тепер її можна придбати. У виданні розповідаються історії життя та служіння отців і братів Василіянського чину, які вступили на чернечу дорогу в часі між двома Світовими війнами, а також у другій половині XX cт. — до виходу Греко-католицької церкви в Україні з підпілля. Частина цих отців і братів продовжили своє служіння Богові та Батьківщині в часи Незалежності, дехто живий досі.
«У книзі уміщено матеріали про діяльність 83-х ченців-василіян, а всіх у підпіллі налічувалося 223 особи. Кожна історія ‒ як відкрита рана, але з різним кінцем: хтось відійшов у задушливій темряві нелюдяного часу, хтось дочекався свободи Церкви, за яку вони так дорого заплатили, цілковито поклавшись на Божий промисел», — розповів раніше в інтерв’ю сайту «Духовна велич Львова» о. Климентій Стасів.
Автор книги “Пастирі підпільної Церкви” священник-василіянин о. Климентій Стасів
«Небо над нами — воно персоніфіковане…», — переконаний автор книги. Він також зазначив, що на постатях, про які розповідає видання, «треба виховувати молоде покоління — і чернече, і світське». «Коли дізнаєшся про тих, хто відійшов, хочеться перехреститися і поцілувати кожну сторінку… Адже всі вони дали велике свідчення про Христа, удостоївшись пальмової гілки переможця».
Вступ до книги «Пастирі підпільної Церкви» написав Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. За його словами, «ті підпільні часи перегукуються із сьогоднішніми», коли Україна знову піддається руйнівній агресії зі сторони Москви.
«Видання книги „Пастирі підпільної Церкви“ — це добра нагода, щоб увіковічнити пам’ять про підпільних пастирів і подякувати Ісусові — Доброму Пастиреві — за тих відважних і незламних священників, які у важкі часи переслідувань сіяли зерна Доброї новини», — наголосив Блаженніший Святослав. — «Відрадно, що василіянське підпілля не губиться в історії… Без них, оцих відважних свідків, не було б і нас, бо вони передали нам віру… Молоді люди не пам’ятають тих часів, але це не означає, що вони не повинні знати історії…».
Варто відзначити, що стиль викладу біографічного фактажу небуденний і чутливий.
Отець Климентій Стасів зізнається, що якби йшлося про укладання біографічного довідника, то він, мабуть, не взявся би за цю роботу. «Мені важливі емоції, вчинки, про які довідуєшся з розповідей, спогадів. Вони, а не сухі біографічні факти дають змогу наблизитися до суті людини. Коли пишеш про людське серце — мусиш вкласти своє. Для мене це дуже важливо, я не шкодував слів визнання, бо це ода на їхню прославу чи квітка на могилу… Книга, безперечно, гідна їхньої пам’яті», — поділився своїми почуттями автор.
Уривок з розділу «Чернець з обличчям Христа», в якому розповідається про ісповідницький шлях о. Макарія Розумійка, ЧСВВ:
Книга нараховує 570 сторінок, початковий тираж — 500 примірників.
Дізнатися про можливість придбати книгу «Пастирі підпільної Церкви» можна у видавництві «Місіонер».
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ