Пармська єпархія Святого Йосафата у США відзначила 40-річчя заснування

7 грудня 2023

5 грудня 1983 року святий папа Іван Павло ІІ, беручи до уваги добро вірних та збільшення кількості українців у США, заснував Українську католицьку єпархію Святого Йосафата із осідком у м. Парма (штат Огайо, США). Тож цьогоріч вірні та духовенство єпархії відзначають своє 40-річчя.

Пармська єпархія Святого Йосафата у США відзначила 40-річчя заснування

Ювілей було відзначено Божественною Літургією святого Івана Золотоустого, яка стала свідченням незламної віри та єдності єпархії. «Ця подія є важливою віхою для української католицької громади в Сполучених Штатах Америки. Заснована папою Іваном Павлом ІІ, ця єпархія є маяком віри та традицій, що служить духовним потребам своєї громади», — зазначили у преслужбі Пармської єпархії Святого Йосафата.

«Відзначаючи цю історичну віху, ми дивимося в майбутнє, сповнене надії та віри. Ювілей є не лише відображенням минулого, але й сходинкою до майбутнього, надихаючи нові покоління нести далі смолоскип віри, традиції та спільноти. Ця 40-а річниця служить нагадуванням про незламну силу та стійкість української католицької спільноти, а також про життєво важливу роль, яку відіграє єпархія у вихованні та спрямуванні своїх вірних. Святкування є свідченням сили віри, яка об’єднує людей, плекає єдність та будує сильнішу спільноту на довгі роки», — йдеться у замітці з нагоди єпархіального ювілею.

З цієї нагоди владику Богдана Данила, отців, сестер та мирян привітав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

Патріарх зауважив, що завдяки єпархії, яка впродовж майже пів століття збирала українців, наша Церква збереглася і розвивається на терені США. «Вона кріпила своїх вірних, підтримувала їх на дорозі до Бога, вчила любові до рідного народу і традицій», — зазначив Глава УГКЦ у вітальному листі.

«Разом із вами радіє вся наша Церква, згадуючи єпархіальних засновників, тих, хто вже стоїть перед Господнім престолом, особливо владику Роберта Москаля, який доклав чимало зусиль до її розвитку, і висловлюючи їм визнання та глибоку молитовну вдячність, — написав Предстоятель і додав: — Нехай Бог, повний милосердя, кріпить вас і посилає вам свої рясні благодаті за молитвами Пресвятої Богородиці та святого Йосафата, під особливу опіку яких поручаю кожного і кожну з вас. Будьте й надалі для нашого народу та для всіх людей, серед кого живете і служите, ясними світильниками Божої правди».

Нагадаємо, що першим правлячим архиєреєм Пармської єпархії став владика Роберт Москаль, який здійснював своє служіння аж до 2009 року. З 29 липня 2009 року по 2014 рік Апостольським адміністратором був владика Іван Бура. 7 серпня 2014 року у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець Франциск призначив всечесного отця Богдана Данила, із клиру Стемфордської єпархії УГКЦ в США, дотеперішнього ректора Стемфордської духовної семінарії святого Василія Великого, Правлячим єпископом єпархії Святого Йосафата в Пармі УГКЦ у США.