Парафіяльна спільнота с. Магерова встановила й освятила меморіальний комплекс «Воїнам-Героям»

15 жовтня 2024

У неділю, 13 жовтня 2024 року, владика Петро Лоза, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії, звершив Архиєрейську Божественну Літургію у храмі Св. влкмч. Юрія, що в селищі Магерів, Рава-Руського протопресвітеріату.

Святкове богослужіння відбулося з нагоди вшанування преподобної Параскеви Терновської та освячення меморіального комплексу «Воїнам-Героям», який споруджений стараннями парафіян разом з адміністратором храму о. Романом Малькевичом. Про це повідомляє пресслужба Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ.

Під час богослужіння владика Петро Лоза виголосив проповідь, у якій застановився над недільним євангельським уривком: «У сьогоднішню неділю ми читаємо притчу талантів, яку нам розповідає Христос. Ми, як християни і віруючі люди, визнаючи свою віру, кажемо, що прямуємо до Небесного Царства і наголошуємо, що це наша ціль та мета. Сам Господь, коли віддалявся від учнів, казав, що йде до Отця Небесного, щоб приготувати нам житло. В іншому місці Христос говорить, що Царство Боже є вже серед нас, але ще не вповні».

Далі проповідник задався запитанням, а яке відношення притча про таланти має до Небесного Царства? Що ми можемо почерпнути з неї для свого щоденного життя?

«Ми, крокуючи до Небесного Царства, також як і ті слуги у притчі, отримали по заслузі своє, на що були здатні. Коли ми говоримо про наше духовне життя, то знаємо, що Бог любить кожну людину і немає такої людини, за яку він не пролив свою дорогоцінну кров. Бог, коли кличе до життя — дбає, щоб воно було наповнене, дає для людини всі серединки, щоб вона могла прожити гідно і відчувалася щасливою», — наголосив архиєрей, даючи відповідь на посталене перед тим запитання.

Цитуючи слова святої Терези з Лізьє, владика відзначив, що кожна людина є посудиною, в яку наливають рідину. У кожну посудину її влізає по-різному. Бог не наповнює свою ласкою до половини, а переповнює нею. Цією посудиною Божою є кожен із нас.

«Бог покликав людину до життя, щоб вона примножувала добро. Кожен з нас, як слуга Небесного Отця, отримав певні таланти і ми покликані їх примножувати, не бути байдужими чи лінивими. Коли ми кажемо, що отримали таланти, ми маємо нагоду завжди їх примножувати», — сказав єпископ-помічник і далі наголосив, що кожна Свята Літургія розпочинається словами «Благословенне Царство», тож той, хто працює, дбає чи примножує таланти і дари, завжди готовий послужити і поділитися ними — стає учасником Божого Царства.

«У сьогоднішній час, коли переживаємо війну, знаємо, що вона нічого не примножує, а забирає — вбиває людину і руйнує людську працю. Ми стоїмо перед Божим престолом і вчимося бути добрими і вірними слугами та молимось, щоб Господь навчив нас примножувати таланти». На завершення проповіді єпископ побажав, щоб кожен відчував у житті Божу присутність у випробуваннях та з гідністю їх переносив.

Після богослужіння була зачитана грамота для адміністратора парафії о. Романа Малькевича про церковну нагороду — право носіння наперсного хреста. Також були зачитані і вручені подячні грамоти для жертводавців.

Відтак духовенство та вірні, процесійно вирушили до меморіального комплексу задля молитви на його освячення.