Парафіяльна спільнота катедрального храму в Мельбурні (Австралія) відзначила свято Богоявлення

8 січня 2024

6 січня владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, звершив Архиєрейську Божественну Літургію та Чин освячення води у катедральному храмі в Мельбурні.

Про це повідомляє пресслужба Мельбурнської єпархії Святих апостолів Петра і Павла УГКЦ.

Духовенство та вірні катедрального храму Святих апостолів Петра і Павла в Мельбурні зібралися на спільну молитву з нагоди свята Богоявлення Господа нашого Ісуса Христа, яке є одним із найдавніших християнських свят і одним із найбільших празників у церковному році. Із владикою співслужили о. Мирослав Вонс, сотрудник катедрального храму, протодиякон Едвард Кострабі і диякон Михайло Жилан.

Роздумуючи над історією і значенням свята Богоявлення, владика Микола зауважив, що головним його посланням є те, що Бог не покидає людину і саме це свято дуже показове. «Бог в особі Ісуса Христа приходить хреститися. Бог, який є святий, якому не потрібне хрещення покаяння. Але Він, будучи також людиною, немовби показує всім нам цей великий приклад для наслідування».

Звертаючись до присутніх, владика Микола зазначив, що сьогоднішнє свято також має на меті пригадати нам про наше хрещення. Адже, хоча більшість із нас не пам’ятає моменту свого хрещення, ця подія має нагадувати нам, що після хрещення ми повинні змінювати своє життя.

«Саме тому ми сьогодні співаємо „Ви, що у Христа хрестилися, у Христа зодягнулися“. Кожна людина, яка охрещена, не може жити так, як жила до цього. Вона має постійно жити в покаянні, наверненні до Бога, має немовби вдягатися у Христа, у всі ті чесноти, у ту святість, у ту досконалість», — наголосив Мельбурнський єпарх.

Після Літургії відбувся Чин освячення води, якою владика Микола Бичок щедро окропив усіх присутніх. Відтак кожен зміг узяти трохи Йорданської води до свого дому.