Парафія Святих Петра і Павла в Бриджпорті (штат Пенсильванія, США) відзначила столітній ювілей

20 вересня 2024

15 вересня парафія святих Петра і Павла в Бриджпорті відзначила своє 100-річчя Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив митрополит Борис Ґудзяк. Церква, багата історією та громадською активністю, зібрала парафіян і гостей, щоб відзначити цю значущу подію — століття вірного духовного служіння.

Конгресвумен Мері Гей Сканлон, яка представляє 5-й округ штату Пенсильванія, також завітала, щоб вшанувати парафію і подякувати за її 100-річне служіння і позитивний вплив на громаду. Про це інформує пресслужба Філадельфійської архиєпархії УГКЦ.

З історії парафії

Богослужіння в Бриджпорті (штат Пенсильванія, США) для українських католиків спочатку відбувалися в пансіонаті на Форд-стріт та в залі тверезості Святого Августина. Перші 10 років місцеві українські католики зустрічалися в приміщенні колишньої фабрики жіночих капелюшків на Форд-стріт, 494. Першу Літургію відслужили 12 липня 1924 року. Отець Євген Бартош став душпастирем-засновником.

Приблизно через 10 років на цьому місці громада збудувала церкву на розі Херст-стріт і Юніон-авеню. Побудована до дня пам’яті святих Петра і Павла, церква була названа на їхню честь.

З роками церкву розширювали та вдосконалювали. Третім священником, який став парохом української католицької церкви Свв. Петра і Павла, був о. Василь Шеремета. Він змінив свого попередника о. Миколу Лизака 14 квітня 1944 року. Отець Шеремета збудував церковну залу та Фатімську святиню біля неї. Загалом він служив у парафії упродовж 30 років. У середині 1940-х років церква придбала власність у Верхньому Меріоні, збудувавши український цвинтар за адресою 314 West Church Road.

У 1972 році отець Рональд Попівчак став четвертим і нинішнім парохом католицької церкви Свв. Петра і Павла в Бриджпорті — служіння, яке він обіймає вже понад 50 років. Отець Попівчак відремонтував і упорядкував цвинтар. Він придбав власність на Коутс-стріт, щоб збільшити парафіяльну автостоянку. Він заснував класи недільної школи для початкової та старшої школи, а онлайн-класи транслюються в прямому ефірі щонеділі об 11-й годині ранку. Він також запустив канал Youtube для трансляції богослужінь.

Відзначення 100-ліття парафії

У своїй проповіді на Божественній Літургії з нагоди 100-ліття митрополит Борис відзначив духовний спадок парафії: «Протягом 100 років тут проголошується Слово Боже. Протягом 100 років ця парафія приймає людей. Ми святкуємо 100 років пастирської опіки — хрещень, шлюбів, перших Святих Причасть, сповідей і радості життя в громаді».

Він запросив усіх задуматися про те, як віра формує їхнє життя, особливо у світлі вічного життя: «Будьте готові до того, що на вас чекає. Якщо ви вірите у вічність і в Бога, то житимете інакше — з меншим страхом і більшим миром». Митрополит також торкнувся викликів сучасного суспільства, додавши: «Ми живемо в світі, повному страху, часто прихованого за агресією. Але, якщо ми слухатимемо Слово Господа, то зможемо жити з миром і радістю».

З огляду на час святкування архиєпископ також підкреслив значення святого Хреста: «Хрест — це парадокс: колись символ смерті, тепер, через жертву Ісуса, він символізує перемогу і життя».

Митрополит Борис також подякував отцю Рональду Попівчаку, який очолює парафію вже понад 50 років: «Більше половини століття отець Рональд тепло приймає кожного. Він є радісною людиною, радісним християнином, і ви поділяєте цю радість».

Після Літургії святкування продовжилося обідом в залі парафіяльної школи. Урочистий захід включав виступи учнів парафіяльної школи та школи танцю «Волошки». Під час святкування Рада Святої родини зробила щедру пожертву в розмірі 100 000 доларів для підтримки парафії.